AK PARTİDEN KAN BAĞIŞI - Hatay Gazetesi

AK PARTİDEN KAN BAĞIŞI

  • Eklenme Tarihi :19.04.2024 | 10:34
  • Muhabir :Haber Merkezi

AK PARTİDEN KAN BAĞIŞI

AK Parti Antakya İlçe Başkanı Mustafa Boyacıoğlu ve beraberindeki ilçe teşkilatı üyeleri, Türk Kızılayı tarafından düzenlenen “Birbirimize Candan Bağlıyız” etkinliğinde kan bağışı yaptı. 

Antakya Belediyesi Odabaşı Hizmet Binası önünde bulunan Kızılay kan bağışı aracına gelen Boyacıoğlu, ilk bağışı kendisi yaptı. Boyacıoğlu’nun yanı sıra Kadın kolları ilçe Başkanı Selma Sönmez, Gençlik kolları ilçe başkanı Abdülhadi Doğan ve teşkilat üyeleri de, Kızılay Hatay Şubesi’nin düzenlemiş olduğu, “Birbirimize Candan Bağlıyız” kan bağışı etkinliğini ziyaret ederek hastaların ihtiyaç duyduğu kan bağışında bulundu. 

KANIMIZLA HASTALARA YAŞAMA İMKANI SAĞLIYORUZ

İlçe Başkanı Boyacıoğlu kan bağışının ardından yaptığı açıklamada; Türk Kızılay’ının kurulduğu günden bu yana insanlığın merhameti ve vicdanı olduğunu anımsatarak, "Sayın Cumhurbaşkanımızın 2005 yılında başlattığı kampanya ile birlikte özellikle güvenli kan desteği noktasında çok önemli bir başarıya imza atmış durumda." ifadelerini kullandı. Kan bağışının önemine dikkati çeken Boyacıoğlu, "Kanla birlikte insanları yaşatıyoruz, kan bağışı can yaşatan bir bağış kampanyası. İnsanların hayatına bu kadar önemli etkisi olan kampanyalara tüm milletimizin desteği çok kıymetli." değerlendirmesinde bulundu. Başkan Boyacıoğlu, AK Parti teşkilatlarına ve tüm vatandaşlara da çağrıda bulunarak, kan bağışı kampanyasına destek olmalarını da istedi.

Kızılay Hatay Şubesi Başkanı Hüseyin Kimyonoğlu, ziyaret ve kan bağışlarından dolayı AK Parti Antakya İlçe Başkanı Mustafa Boyacıoğlu’na ve teşkilat mensuplarına teşekkürlerini sundu.