YÜZYILIN TÜRKİYE'Sİ SİZLERİN OMUZLARINDA YÜKSELECEK

  • Eklenme Tarihi :20.05.2023 | 12:28

Hassa Kaymakamı Osman Acar, 19 Mayıs 1919 tarihinin milletimizin zaferlerle dolu tarihinde, yazılacak yeni bir destanın başlangıç günü olduğunu belirtti.

YÜZYILIN TÜRKİYE'Sİ SİZLERİN OMUZLARINDA YÜKSELECEK

 Acar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gneçlik ve Spor Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajında şu ifadelereyer verdi “Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK Samsun'a ayak basarak Milli Mücadeleyi başlattığı bu günü, Türk Gençliğine bir bayram olarak armağan etmiştir. Bu durum gençliğe verdiği önemin en büyük göstergesidir.

Sevgili Gençler; 19 Mayıs 1919 tarihinin Atatürk tarafından Gençliğe armağan edilmesi büyük anlamlar taşımaktadır. Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle; gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. İçinde bulunduğumuz yüzyılın güçlü ve saygın Türkiye'si sizlerin omuzlarında yükselecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu cennet vatanı bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bütün kahramanlarımızı rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili Gençlerimizin ve bütün Hassa’lı hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım”. (Haber Merkezi)