YILMAZ: MUHTARLARIMIZ DEVLETİN TEMSİLCİSİDİR!

  • Eklenme Tarihi :19.10.2022 | 15:53

ANTAKYA Belediyesi 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısı ile bir kutlama etkinliği düzenledi.

YILMAZ: MUHTARLARIMIZ DEVLETİN TEMSİLCİSİDİR!

Kuzeytepe Mahallesinde düzenlenen etkinliği Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü ve mahalle muhtarları katıldı. Etkinlikte konuşan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Demokrasinin temel taşlarından biri olan muhtarlık görevini yerine getiren kıymetli muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü en içten dileklerimle kutlarım.” dedi.

MUHTARLARIMIZ DEVLETİN TEMSİLCİSİ

“Devletimizin temsilcisi olarak çok önemli bir vazifeyi icra eden muhtarlarımızın çalışmalarında üstün başarılar temenni ediyorum.” diyen Yılmaz, “Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın mahalleleri ile ilgili her bir sorunuyla yakından ilgilendik ve ilgilenmeye devam edeceğiz. Onların isteklerini emir telakki ediyoruz ve çalışmalarımızı bu yönde yapıyoruz.” diye konuştu.

MUHTARLIK FEDAKARLIK İSTEYEN BİR MESLEK

Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu’da muhtarların 19 Ekim Muhtarlar gününü kutlayarak konuşmasına başladı.

Devlet yönetiminin en önemli olmazsa olmazlarından birinin muhtarlar olduğunu belirten Harputla, “Sizlerin bu memleketin var olması, ayakta durması için, insanlarımızın huzur içerisinde, adil bir ortamda yaşamaları için yaptıklarınız anlatmakla bitmez. Bu nedenle hem sizlere hemde sizlere sabreden ailelerinize teşekkür ediyorum. Çünkü muhtarlık fedakarlık isteyen bir meslek, sadece manevi anlamda değil maddi anlamda da büyük bir fedakarlık isteyen bir meslek. Bu anlamda daha önce muhtarlık yaparak bu memlekete hizmet eden, vefat eden muhtarlarımızı minnetle anıyorum. Kapımız her zaman sizlere açık. Yolunuz açık olsun” dedi. 

SORUNLAR ESKİ TÜRKİYE’DE KALDI

Ak Parti Hatay İl Başkanı Adam Yeşildal’da, iktidarları döneminde muhtarlıklarla ilgili çok önemli adımlar attıklarını belirterek, “Muhtarları doğrudan muhatap alan ve çözüm ortağı olarak gören bir cumhurbaşkanımız var. Bugün Cumhurbaşkanımız Ankara’da muhtarlarımızla bir araya gelecek. Tüm muhtarlarımızı bire bir davet eden bir Cumhurbaşkanımız var. Bir araya gelindiğinde sadece iyi niyet temennilerinde de bulunmayıp sorunlara çözüm aramış ve bulmuştur. Muhtarlarımızın bütün taleplerini yerine getirdi. Şimdi o meselelerin tamamı esti Türkiye’de kaldı.Ben tüm muhtarlarımızın 19 ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum.” dedi.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar derneği Başkanı Mahmut Güalcü’de düzenlenen etkinlikten dolayı Antakya Belediye Başkanı İzzetttin Yılmaz’a teşekkür etti.

DEViR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

Düzenlenen etkinlikte bir de göre devir teslim töreni yapıldı. Antakya Muhtarlar Derneği’nin yeni başkanı Gazi Mahallesi Muhtarı Süleyman Çaltak, görevi Kuyulu Mahallesi Muhtarı Semir Yoğurtçu’dan aldı. Antakya Muhtarlar derneği Başkanı Çaltak, başkanlığı Yoğurtçu’dan devralırken, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve Ak Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal ile birlikte Yoğurtçu’ya bir teşekkür plaketi verdi.