YIL SONU ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ - Hatay Gazetesi

YIL SONU ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

  • Eklenme Tarihi :14.06.2024 | 12:28
  • Muhabir :Haber Merkezi

YIL SONU ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Antakya Özyurt, TOKİ Ömer Faruk Adaş İlkokulu’nda kermes ve yılsonu etkinlikleri düzelendi. Etkinliklere Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tecimen ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Durmuş’ta katıldı.

Etkinlik kapsamında düzenlenen kermeste, öğrenciler ve veliler tarafından hazırlanan çeşitli yiyecekler, el emeği ürünler ve hediyelik eşyalar satışa sunuldu. Kermesin amacı, okulun ihtiyaçlarını karşılamak ve öğrencilere daha iyi bir eğitim ortamı sağlamak için kaynak yaratmaktı. Kermeste elde edilen gelir, okulun eğitim faaliyetlerine ve altyapısına katkı sağlayacak projelerde kullanılacak.

Yılsonu etkinlikleri ise, öğrencilerin yıl boyunca sergiledikleri başarıların kutlandığı, sanatsal ve sportif gösterilerin yer aldığı renkli bir programla gerçekleştirildi. Öğrenciler, müzik, dans, tiyatro ve spor gösterileriyle izleyicilere keyifli anlar yaşattılar. Bu gösteriler, öğrencilerin yeteneklerini sergilemelerine ve öz güven kazanmalarına olanak tanıdı. Etkinliğe katılan Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tecimen ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Durmuş Özyurt, okul öğretmenlerine emekleri ve katkılarından dolayı plaket takdim etti. Plaket töreninde konuşma yapan Ahmet Tecimen, öğretmenlerin fedakâr çalışmaları sayesinde öğrencilerin büyük başarılara imza attığını belirterek, “Öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ve öğrencilerimize verdikleri emekler takdire şayandır. Bu tür etkinlikler, eğitim camiası olarak birbirimize destek olduğumuzu ve birlikte daha güçlü olduğumuzu gösteriyor” dedi.