YEREL SİYASİ YÖNETİCİLERDEN GREVDEKİ İŞÇİLERE ZİYARET - Hatay Gazetesi

YEREL SİYASİ YÖNETİCİLERDEN GREVDEKİ İŞÇİLERE ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :26.06.2024 | 09:25
  • Muhabir :Haber Merkezi

Yolbulan fabrikası önünde grevde olan emekçilere bir destek de Ak Parti'nin yerel siyasi yöneticilerinden geldi.

YEREL SİYASİ YÖNETİCİLERDEN GREVDEKİ İŞÇİLERE ZİYARET

Payas AK Parti İlçe Başkanı Veysi Güler, Dörtyol AK Parti İlçe Başkanı Mithat Açıcı, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve Hizmet İş İskenderun Şube Başkanı Mehmet Yetim, Yolbulan fabrikası önünde grevde olan emekçilere destek ziyareti gerçekleştirdi.

Grev çadırında alkışlarla karşılanan başkanlar, emekçilerin sorunlarını dinledi ve tam destek verdiklerini ifade etti. Payas AK Parti İlçe Başkanı Veysi Güler, her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Belediye Başkanı Bekir Altan ise eğitim camiasında sendikacılık deneyimi bulunduğunu ve emeğin kutsallığına inandığını vurgulayarak, grev kararını desteklediklerini belirterek “Emek ve alın terinin kutsallığına inanıyorum. İstenilen rakamı biz hizmet sektöründe veriyoruz. Daha ağır ve zor olan Metal sektöründe bu rakamlar makul rakamlardır. Emekçilerin grev kararını kutlayan ALTAN üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Hizmet İş  İskenderun Şube Başkanı Mehmet Yetim ise grevin kendilerinin de grevi olduğunu dile getirerek tam destek verdiklerini ifade etti.

Özçelik İş  İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, emekçilerin alın terinin karşılığını alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini vurgulayarak grevin işveren tarafından dayatılan rakamlar nedeniyle mecburiyetten kaynaklandığını hatırlattı.

Sendika Başkanı Güngör, ziyaretlerinden dolayı başkanlara teşekkür etti.