YENİ SENDİKA’NIN İL BAŞKANI KUNDAKÇI OLDU

  • Eklenme Tarihi :01.10.2022 | 13:22

Genel Merkezi Ankara’da bulunan ve Genel Başkanlığını eski Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin MEMİŞ’in yaptığı Yeni Sendika Hatay İl Başkanlığına Genel Merkez tarafından Osman Nuri Kundakçı atandı.

YENİ SENDİKA’NIN İL BAŞKANI KUNDAKÇI OLDU

Genel Merkez tarafından il başkanlığına atanan Kundakçı, alın terlerinin hukukuna her zaman sahip çıkmaya çalıştıklarını ve çıkmaya da devam edeceklerini belirterek, “ Yetkili sendika olunmasına rağmen; hâlihazırda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın sorunlarına yeterli düzeyde çözüm üretilemediği gibi, aksine bu sorunların giderek derinleşmesine neden olunduğu, yıllardır ekip anlayışı içinde yürütülen sağlık sisteminde derin ayrışmaların yaşanmasına neden olunduğu, tüm bu olumsuzlukları körükleyen sorumsuz sendikal söylemlerin bitmek tükenmek bilmediği görülmektedir.  Bizler; bireysel ve kurumsal düzeyde  en zor süreçlerde ortaya koyduğumuz hizmet aşkı ile emek ve alın terimizin hukukuna her zaman sahip çıkmaya çalıştık, çıkmaya da devam edeceğiz.” dedi.

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Şiarlarının gereği hak kaybı veya mağduriyet yaşayan Sağlık çalışanlarının hakkını en güçlü biçimde savunarak yollarına devam edeceklerini belirten Kundakçı, “Çünkü bizlerin ekseninde her daim çalışanlar yani emek üretenlerin istek ve talepleri olacaktır. Yeni Sendika başka bir sendikanın devamı, muadili veya alternatifi asla değildir. İsminden de anlaşılacağı üzere yenilikçi bir anlayış ile ezberleri bozmaya ve Sağlık çalışanlarının temsilcisi olamaya devam edecektir.”

SENDİKACILIĞA YENİ BİR ANLAYIŞ GETİRECEĞİZ

“Bu bağlamda; sendikal faaliyetler içerisinde yaşanan her türlü hatadan ders çıkartarak sağlık ve sosyal hizmet sisteminin daha iyi işlemesi, çalışanlarımızın haklarının aranması noktasında slogan yerine çözüm odaklı, bilimsel ve teknik bir anlayışın hakim olması, üretken ve yenilikçi bir yaklaşımla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın özlük ve soyal hakları için etkin bir şekilde mücadele edilebilmesi amacıyla yeni bir yola çıkıyoruz. Bu yola tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızı kucaklamak ve kucaklaştırmak için çıkıyoruz. Bu yolu birlik, beraberlik, samimiyet, cesaret ve liyakatle süsleyeceğiz.  Sendikacılığa Yeni Bir anlayış yeni bir soluk getireceğiz” dedi.

Kundakçı ayrıca, çok kısa zamanda bürokratik işlemlerin tamamlanmasından sonra Yeni Sendika Hatay İl Yönetim Kurulu’nun kamuoyuna duyurulacağını bildirdi. (Haber Merkezi)