YAYALAR İÇİN 5 ADIMDA GÜVENLİ TRAFİK!

  • Eklenme Tarihi :09.05.2022 | 11:45

Hatay’ın İskenderun ilçesinde de "Karayolu Trafik Güvenliği ve Trafik Haftası" kapsamında yaya ve sürücülerin trafik kuralları bilgilendirme, farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

YAYALAR İÇİN 5 ADIMDA GÜVENLİ TRAFİK!

İçişleri Bakanlığı koordinesinde "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" mottosuyla ülke genelinde tüm İl ve İlçelerde eş zamanlı olarak İskenderun’da da yapılan programda İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Tayfun Bülbül ve trafik ekiplerinin de hazır bulundu. Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, kurallara titizlik, hassasiyetle riayet edilmesinin önem, öncelikleri hakkında bilgilendirmek, farkındalığı arttırmak amacıyla düzenlenen programa Kaymakam İskender Yönden de katıldı.

 

ÇEŞİTLİ HEDİYELER DAĞITILDI

İlçe Emniyet Müdürlüğünün de koordinasyonuyla Şehit Pamir Caddesinde başlayan ve kentinin muhtelif yerlerinde gerçekleştirilen program kapsamında; "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" mottosu vurgulanmak suretiyle "Trafik Düzeni ve Güvenliği" hususuna dikkat çekilerek, konu ile ilgili hazırlanan broşürler, çeşitli hediyeler halka dağıtıldı. İskenderun Kaymakamı İskender yönden yaptığı açıklamada, çağın en önemli konularından birinin de trafik güvenliği olduğunu belirterek “Kural ihlalleri, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sebebiyle yaşanan kazalarda binlerce kişi hayatını kaybetmekte veya yaralanarak sakat kalmakta ve ekonomik kayıplara yol açan maddi hasarlar meydana gelmektedir” dedi.

 

BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR

Son yıllarda yapılan yeni yollar, kavşaklar ve tünellerin trafik sorunlarına bir nebze çare olduğuna işaret eden Kaymakam Yönden “Trafik kazalarının ve bu kazalar sonucunda kaybettiğimiz canların ciddi bir oranda azaldığını da hep birlikte kıvanç ve sevinçle müşahede ediyoruz. Ancak, bu konuda tatmin edici bir sonuç almak ve trafik sorunun tam olarak çözülmesi, yapılan yatırımların ve yollarımızın kalitesinin yanı sıra, insanlarımızın bu konuda gösterecekler dikkat ve hassasiyet ile sağlanacağı şüphesizdir. Bu sebeple, bu hafta boyunca okullarımızda, kurumlarımızda ve basınımızda yapılacak bilinçlendirici etkinlikler büyük önem arz etmektedir” diye konuştu. (Haber Merkezi)