UR-GE PROJE AÇILIŞ TOPLANTISI

  • Eklenme Tarihi :06.07.2022 | 09:50

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında, Gaziantep Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde Filtre sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik Ur-Ge Proje açılış toplantısı düzenlendi.

UR-GE  PROJE AÇILIŞ TOPLANTISI

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen (UR-GE) “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” toplantısında, Filtre sektörü UR-GE açılış toplantısı ile ilgili bilgiler verildi.Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Genel Sekreter Yardımcısı M.Sermet  Çapan eşliğinde yapılan toplantıda, Filtre sektörü masaya yatırıldı.

 

İSTİHDAM SAĞLAYAN SEKTÖRLERİMİZİN YANINDAYIZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Filtre işletmecileri ile bir araya, gelmenin onurunu yaşadıklarını belirterek;“Türkiye’de filtre sektöründe söz sahibi olan firmalarımız sayesinde bölgemizde 10 bine yakın insanımız istihdam edilmektedir. Bölgemize değer katan  filtre sektörünün yurt içi ve yurt dışı Pazar payının genişletilmesi için yapılan bu tür  Ur-Ge  toplantılarına destek veriyoruz. Bölge insanımıza istihdam ve katma değer sağlayan filtre üreticilerimize yönelik yapılan toplantının verimli geçmesini diliyorum” dedi.

Toplantıda Gaziantep Odası Genel Sekreter Yardımcısı Sermet Çapan, Urge Projesi ile ilgili yaptığı sunumunda; katılımcılara, filtre sektörünün pazar payı, rekabet koşulları, hammadde tedariki, eğitim ve markalaşma konularında bilgiler verdi.

UR-GE projesine dair bilinmesi gereken önemli noktaların anlatıldığı toplantıda, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve katılımcılar da görüşlerini aktardılar.

Toplantıya, “İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Selma Yılmaz, Yusuf Yılmaz, Gaziantep Ticaret Odası Gene Sekreter Yardımcısı Sermet Çapan, İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez, Filtre sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri katıldı. (Haber Merkezi)