ULUSÖTESİ TOPLANTISI İSPANYA’NIN VİGO ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞTİ

  • Eklenme Tarihi :02.01.2023 | 13:02
  • Muhabir :

Proje toplantısına, Belen Kaymakamlığını temsilen Proje Koordinatörü Yeliz Sevim, İngilizce Öğretmeni Suham Şamlı ve Belen Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Öğretmeni Nermin Karşanbaş katıldı.

ULUSÖTESİ TOPLANTISI İSPANYA’NIN VİGO ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞTİ

Erasmus+ “restART for ART” Projesinin, Ulusötesi Toplantısı İspanya’nın Vigo Şehrinde gerçekleşti. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Erasmus+ projeleri kapsamında İspanya’dan Academia Postal 3 Vigo, Türkiye’den Belen Kaymakamlığı, Letonya’dan Creative Minds for Culture ve Romanya’dan Asociation Center for the Development of Structural Instruments (CPDIS) ortaklığında Erasmus+ “restART for ART” adlı projenin ulusötesi toplantısı İspanya’nın Vigo şehrinde yapıldı.

Proje toplantısına, Belen Kaymakamlığını temsilen Proje Koordinatörü Yeliz Sevim, İngilizce Öğretmeni Suham Şamlı ve Belen Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Öğretmeni Nermin Karşanbaş katıldı. Toplantıda projenin başlangıcından bu yana yapılan faaliyetler ve ortakların işbirliği süreci konuşuldu. Proje koordinatörü Yeliz Sevim projenin hedeflerinin; müzik ve sanat ile ilgilenen yetişkinlere yönelik yeni fırsatlar sunmak, somut olmayan kültürel mirasa odaklanıp bu mirası Avrupa’da ve Türkiye’de gelecek nesillere tanıtarak farkındalık oluşturmak, somut olmayan mirasa ilişkin dijital medyaya erişimi kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak olduğunu belirtti. Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, Erasmus+ projelerinin kültürel ve sanat alanında farkındalık yarattığını, kültürel çeşitliliği ve müziğin birleştirici gücünü gösteren bu projenin ülkemiz, Hatay’ın ve Belen’in tanıtımı, kültürel mirasın gelecek kuşaklara aktarılması için önem arz ettiğini belirterek, emeği geçen Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e, ev sahibi kuruma ve proje ortaklarına teşekkür etti. (Haber Merkezi)