ÜÇ BİN PARÇALIK YILSONU SERGİSİ

  • Eklenme Tarihi :23.04.2022 | 01:09

Hatay’ın Arsuz ilçesinde okul öncesi eğitim veren Yıldızlar Kreş, kendi bünyesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102’inci yılına özel 3 bin parçalık Atatürk Sergisi açtı.

ÜÇ BİN PARÇALIK YILSONU SERGİSİ

Uluçınar ve Üçgüllük Mahallelerinde 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren, ilçedeki ilk özel kreş ile gündüz bakımevi olma özelliği barındıran Arsuz Yıldızlar Kreş’in hazırladığı ‘Yıldızlarımızın yılsonu sergisi” etkinliği gerçekleştirildi.

Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Aydemir, Op. Dr. Can Pahalı, Kurum sahipleri Emel Pahalı ve Katrin Pahalı ile kreş öğrencilerinin ebeveynleri etkinliğe katıldı.

Sergi açılışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından etkinlik hakkında bilgi veren Kurum Kurucusu Emel Pahalı 10 yıldan fazla faaliyet hayatlarında tek hedeflerinin çocukları sevgi ve güven içinde hayata hazırlayıp yetenekleri doğrultusunda yönlendirmek olduğunu söyledi.

Öğrencilerin el emeğiyle yaptığı 3.000 parçalık bu sergiyi düzenlemekten gurur duyduklarını ifade eden Emel Pahalı “Bu sergideki en büyük hedefimiz, Türkiye Cumhuriyet’imizin kurucusu, günümüze ışık tutan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirlerini sonsuza dek yaşatmaktır. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına şükranlarımızı sunuyor, aydınlık yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz” dedi.

Kreş öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisinin akabinde katılımcılar sergiyi inceledi. Atatürk’ün birbirinden güzel fotoğraflarını farklı şekilde işleyerek sergiye hazır hale getiren minikler, ziyaretçilerin takdirini topladı. (Haber Merkezi)