TRAFİKTE DİKKATSİZLİK VE DALGINLIĞA YER YOK!

  • Eklenme Tarihi :09.05.2022 | 11:49

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, Belen’de de Kaymakam, Belediye başkanı, İlçe Emniyet müdürü ile polisler kontrol noktasında sürücülere bilgilendirme broşürü verdi.

TRAFİKTE DİKKATSİZLİK VE DALGINLIĞA YER YOK!

Kaymakam Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı İbrahim Gül, İlçe Emniyet Müdür Vekili Metin Eker ile görevli polislerle birlikte, Belen polis kontrol noktasında, karayolunu kullanan sürücülere “Trafik Haftası” ile ilgili bilgi vererek, bilgilendirme broşürlerini takdim edip, iyi yolculuklar dileklerini ilettiler. Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, vatandaşlarda trafik bilincini oluşturmak, maddi ve manevi kayıpların önüne geçmek ve trafik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’’ olarak kutlandığını söyledi.

 

YOĞUN GAYRET GÖSTERİLİYOR

Toplumda ve her bireyin yaşamında, karayolu trafiğinin önemli bir yeri bulunduğunu vurgulayan Başkan Gül “Günümüzde artan nüfus ve taşıt sayısı nedeniyle çağımızın en önemli konularından biri de trafik güvenliği olmuştur. Kural ihlalleri, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sebebiyle meydana gelen kazalarda, binlerce kişi hayatını kaybetmekte veya yaralanmaktadır” dedi.

Başkan Gül, Hatay’da karayolları trafik güvenliği ile ilgili olarak başta Emniyet ve Jandarma teşkilatı olmak üzere tüm kamu kurum, kuruluşların koordineli bir şekilde kazaların önlenmesi, bundan doğan olumsuz sonuçların en alt seviyeye indirilmesi için yoğun gayret gösterdiğini kaydetti.

DALGINLIKLAR HATATA MAL OLABİLİR

Trafikte dikkatsizlik veya dalgınlığa yer olmadığının altını çizen Başkan Gül şunları söyledi: “Hatalar ve dalgınlıklar insanların sağlığına hatta hayatına mal olabilmektedir. Trafik kazalarının, kurallara uyulduğu takdirde önlenebilir olduğunu ve doğru ilkyardım uygulamaları ile hayat kurtarıldığını unutmamalıyız. Bu konularda sorumlu bireyler olarak hepimize önemli görevler düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; Bütün vatandaşlarımızı trafik konusunda daha duyarlı davranmaya, karşılıklı saygı çerçevesinde belirlenmiş kurallara riayet etmeye davet ediyor, kazasız günler temennisiyle tüm vatandaşlarımızın ve görevlilerimizin Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftasını kutluyorum...” (Haber Merkezi)