TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA VATANDAŞLAR İSYAN EDİYOR! - Hatay Gazetesi

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA VATANDAŞLAR İSYAN EDİYOR!

  • Eklenme Tarihi :08.06.2024 | 10:24
  • Muhabir :MURAT MUTLU

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen deprem sonrasında yeniden ayağa kalkmak için kendi rahatlığından dahi ödün veren Antakyalılar artık isyan noktasına geldi.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA VATANDAŞLAR İSYAN EDİYOR!

Depremde yaşadığı travmayı daha henüz atlatamayan Antakyalı vatandaşlar, şimdi de sıcak havaların arttığı yaz ayında sık olarak kullandığı toplu taşıma araçlarının klimalarının çalıştırılmaması ve yetersiz kalması nedeniyle sağlık yönünden sıkıntılar yaşamaya başladı. Toplu taşıma araçlarında klimaların çalışmadığını ve yetersiz geldiğini belirten vatandaşlar yetkililerin bu konuda duyarlı olmasını istediler.

VATANDAŞIN SAĞLIĞINI ETKİLERSE VEBALİNİ KİM ÖDEYECEK?

Konteyner Kentlerde yaşayan depremzedelerin yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçlarında klimaların çalıştırılmadığını belirten depremzedeler, “Bize de yazık. Şuanda otobüslerde kavruluyoruz, klimayı çalıştırmıyorlar. Biz insan değil miyiz? Yaşlılarımız var, çocuklarımız var. Aşırı sıcaktan tansiyonumuz yükselse hastanelik olsak, vebalini kim ödeyecek?” diyerek serzenişte bulundular.