TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜ MORKOÇ HATAY'DA

  • Eklenme Tarihi :17.09.2022 | 12:02

Temel eğitim genel müdürü Tuncay Morkoç, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay'a geldi.

TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜ MORKOÇ HATAY'DA

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ile birlikte "İlköğretim Haftası" kapsamında Vali Teoman İlkokulunda yapılan kutlama programına katılan Tuncay Morkoç, yaptığı konuşmada; öğrenci ve öğretmenlerin yeni eğitim yılını tebrik ederek programa katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İllerin başarısının temel kaynağının okul öncesi eğitimden geçtiğini ve Milli Eğitim Bakanımızın okul öncesinde okullaşma oranının arttırılmasına çok önem verdiğini belirten Markoç; "Hiçbir çocuğun eğitimden yoksun kalmaması hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu yıl itibariyle okul öncesi eğitiminden faydalanan çocuk sayısı bir önceki yıla göre 659 bin artmıştır. Okulöncesi eğitimde zirveye doğru gidiyoruz. Öğrenci velilerimizin de dikkatini çekmek isterim ki çocuklarımız için matematik ve fen bilimleri ne kadar önemliyse oyun oynamaları da o kadar önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerle eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi. Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç sınıfları da gezerek öğretmenlerle ve öğrencilerle sohbet etti. Morkoç Hatay programının devamında ise, Hatay Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ile birlikte eğitim süreçlerini ve okul ortamlarını yerinde incelemek üzere Antakya Saraykent 125. Yıl Anaokulu giderek burada öğrenci ve öğretmenler ile bir süre sohbet ettiler.

 

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmasından dolayı Seyit Ali Büyük'ü makamında ziyaret etmek üzere İl Müdürlüğüne gelen Morkoç, Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'ü yeni görevinden dolayı tebrik ederek başarılar diledi. Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç'u Hatay'da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de, Genel Müdür Tuncay Morkoç'a Hatay genelinde yürütülen eğitim çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Programın öğleden sonraki bölümünde ise, Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç başkanlığında Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde; İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, Antakya ve Defne ilçeleri anaokulu, ilkokulu ve ortaokul müdürleri ile 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı istişare ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında okul ziyaretlerine devam eden Morkoç; eğitim süreçlerini ve okul ortamlarını yerinde incelemek üzere Defne ilçesinde Mustafa Kemal Akbay İlkokulunu ziyaret ederek  öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi. (Haber Merkezi)