TEK KİŞİLİK MÜZİKAL BEĞENİLDİ

  • Eklenme Tarihi :22.06.2022 | 10:46

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda sergilenen, Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre’yi konu alan "Nefes mi" adlı tek kişilik müzikal tiyatro oyunu büyük bir beğeni topladı.

TEK KİŞİLİK MÜZİKAL BEĞENİLDİ

Nazlı Çığa tarafından sahnelenen ve müzikleri Sinan Kutlucan tarafından bestelenen oyunu büyük bir beğeniyle izlediklerini ifade eden Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, “Kültür ve Turizim Bakanlığımızın katkıları Belediyemizin ev sahipliğinde düzenlenen Tiyatro Sanatçısı Nazlı Çığa’nın sahnelediği, müziklerini Sinan Kutlucan’ın bestelediği, Hacı Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre öğretilerinin türkü ve deyişlerle anlatıldığı “Nefes” isimli tek kişilik oyun Belediyemiz Konferans Salonunda tiyatro severlerle buluştu.  Bu anlamlı gösteri için başta Oyuncu Nazlı Çığa'ya ve Sinan Kutlucan’a teşekkür ediyor, katılım gösteren tüm hemşehrilerimi muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu.

 

ALTINÖZÜ’NDE OLMAKTAN MUTLUYUM

“Nefes mi" adlı tek kişilik müzikal tiyatro oyununda kıtlık zamanı buğday isteyen Yunus Emre ile Hacı Bektâş-ı Velî arasında yaşanan menkıbenin işlendi. Hacı Bektâş-ı Velî’nin Yûnus Emre’ye yönelttiği “Buğday mı istersin, nefes mi?” sorusu üzerinden günümüzde yaşayan insanlara çeşitli mesajların verildiği oyun büyük bir beğeni topladı. Altınözü’nde olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Nazlı Çığa ve Sinan Kutlucan ilgisinden dolayı Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’ya teşekkür etti. Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda sergilenen, Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre’yi konu alan "Nefes mi" adlı tek kişilik müzikal tiyatro oyununa Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve eşi Meryem Sarı’nın yanı sıra Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, Altınözü İlçe Müftüsü İrfan Şafak, AK Parti Altınözü Kadın Kolları Başkanı Hülya Aydın, AK Parti Altınözü Gençlik Kolları Başkanı Hakan Dönmez, STK temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. (Haber merkezi)