SİTE SAKİNLER ÖLÜM KAVŞAĞINDA ÖNLEM İSTİYOR!

  • Eklenme Tarihi :12.09.2022 | 10:15

Arsuz-İskenderun yolu üzerinde Pamir, Şahinler, Hanedan, Dostlar, Başak ve Güleryüz sitesi sakinleri döner kavşakta yaşanan ölümlü trafik kazalarının önlenmesi için tedbir alınmasını istedi.

SİTE SAKİNLER ÖLÜM KAVŞAĞINDA ÖNLEM İSTİYOR!

Önceki gün akşam saatlerinde iki aracın çarpışması sonucu kazaya karışan önde giden motosikletin sürücüsünün hayatını kaybettiği olayın ardından, bölgede bulunan altı sitenin sakinleri bu duruma adeta isyan etti.

Trafik ışıklarının bulunmadığı kavşakta sürekli kazaların oluştuğu ve bu kazaların can almaya devam ettiğine dikkat çeken site ve yöre sakinleri ilgililere defalarca yapılan başvurulardan hiçbir şekilde olumlu yanıt alamadıklarını söylediler. Site ve yöre sakinleri ayrıca 5. Bölge Mersin Karayollarına, Ankara Ulaştırma Bakanlığına, Belediye Başkanlıklarına ve gerekli tüm mercilere başvurularının bulunduğunu ve bu başvurular sonunda yapılan projenin değiştirilemeyeceği cevabı aldıklarını ifade ederek “Burada önlem almayan ilgililerin hepsi yaşananlardan sorumludur. Bizler, Pamir, Şahinler, Hanedan, Dostlar, Başak ve Güleryüz Site sakinleri olarak, döner kavşağın güvenlikli olması için gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasını istiyoruz” dediler

 

MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ TOPRAĞA VERİLDİ

İskenderun-Arsuz yolunda meydana gelen zincirleme trafik kazasında, hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü boyacılık yapan Ayhan Cingöz’ün cenazesi dün öğle saatlerinde Aşağıkepirce (köyü) Mahallesi mezarlığında ailesi, yakınları ve sevenlerinin gözyaşları arasında dualar eşliğinde toprağa verildi. Kazada hayatını kaybeden Aynan Cingöz’ün boyacılık yaparak ekmeğini kazandığı, 1990’larda Gündem gazetesinde bir süre muhabirlik yaptığı öğrenildi.(Haber Merkezi)