SICAK YEMEK DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

  • Eklenme Tarihi :22.05.2023 | 12:00

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en çok etkilenen illerden Hatay’da yaralar sarılmaya devam ediyor.

SICAK YEMEK DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Depremin başından bu yana tüm imkanlarıyla yardım çalışmalarına katılan Tosyalı Holding, yaklaşık 3.5 aydır tüm fabrika mutfaklarında gece gündüz sıcak yemek üreterek günde 8 bin kişiye beslenme desteği sağladı.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, her koşulda sahada olmaya ve desteklere devam edeceklerini belirtti.

AFAD ve Kızılay koordinasyonuyla, depremzedelerin temel ihtiyaç ve gıda yardımlarının sağlanmasında seferber olan Tosyalı Holding, ilk günden beri yemek yardımını İskenderun’un iki mahallesinde sürdürüyor.

Şirketin bünyesindeki ekiplerle günde 8 bin kişilik yemek veren Tosyalı Holding, kurduğu mobil fırın ile çadır kentlerin 20 bin kişilik ekmek ihtiyacını da karşılıyor. 

Tosyalı Holding İdari İşler Uzmanı Mustafa Çelik, "Tosyalı Holding olarak 3M Garden’de 8 bin kişilik yemek dağıtımız devam ediyor. Benzer yemek yardımımızı da eski hal pazarındaki çadır kentte yapıyoruz. Burada depremzedelerimize günlük 1800 kişilik yemek dağıtıyoruz. Ayrıca, Mobil fırınımızda 20-22 bin kapasiteli ekmek üretimimiz bulunmaktadır. Bu ekmeği İskenderun’un ihtiyaç noktalarına dağıtıyoruz. Tosyalı Holding olarak depremzedelerimizin yanındayız" dedi. (Haber Merkezi)