SEVDİKLERİ İÇİN KLİP HAZIRLADI

  • Eklenme Tarihi :11.02.2024 | 10:54
  • Muhabir :Haber Merkezi

SEVDİKLERİ İÇİN KLİP HAZIRLADI

6 Şubat’ta yaşattığı acılarla beyinlere kazınan asrın felaketi birçok kesimi yasa boğdu. Depremin alıp götürdüğü sevdiklerini unutmamak için birçok insan, çeşitli projeler üreterek kamuoyuyla paylaşıyor.

 

Bunlardan biri de İslahiyeli olan İskenderun Teknik Üniversitesi’nde Deniz Liman İşletmeciliği okuyan Ayhan Emre Aksoy, felakette kaybettiği dayısı ve kuzenlerinin anısına bir birinden değerli sanatçıların yer aldığı bir klip yaptı.

İskenderun’da öğrencilikten kalan süreyi otelde çalışarak değerlendiren Ayhan Emre Aksoy, depremden bir gün önce memleketi İslahiye’den İskenderun’a gelerek çalıştığı otelde faciaya yakalandı.

O günleri anlatan Aksoy, o anların dile getirilemeyecek bir dehşet olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Kendimi güçlükle dışarıya attım. Sonrasında yanımızda bulunan binanın yıkıldığını ve altında insanların olduğunu gördük. Onları kurtarmak için çok çaresizdik. Kolonun altında kalmış sadece ayaklar görünüyor ve yardım istiyordu. Kolonu kaldırıp kurtaracak gücümüz yoktu. Bir taraftan felaketin yaşattığı dehşetin psikolojisi, diğer yandan da enkaz altında kalanları kurtaramama çaresizliğini yaşadım. Bu arada gürültü duyduk oraya doğru koştuk balkonla birlikte birisi düşmüş hareket edemiyordu arkadaşlarımızla onu sırtımıza alıp çıkarttık ve çıkartır çıkartmaz balkonun kalan kısmı da çöktü. Onu almasaydık veya alırken üzerimize düşseydi her şey farklı olacaktı”

DÜĞÜNÜ BEKLİYORLARDI Kİ…

Deprem sonrası diğer günlerinde dayısı, eşi ve çocuklarının da vefat ettiğini öğrendiğini aktaran Aksoy ”İnanılmaz bir acı yaşadım. 6 Şubat depreminde sevdiğim birçok insanla beraber, aynı aileden olan, emekli polis memuru dayım Yahya Yiğit, eşi Semra Yiğit ve 8 Temmuzdaki düğün gününü iple çeken kuzenim Enes Yiğit’i kaybettim. Nişanlısı Özge Keş ise depremden kurtuldu. Geçmişte ve bu süreçte onlardan, belli ki hayatımı değiştirecek, hayatıma yön verecek şeyler öğrendim. Gerek deprem öncesinde, gerekse deprem sonrasında yaşadıkları zorluklara her zaman göğüs gerdiler. Elinde olmayan sebeplerden ötürü dayım ailesinden uzun bir süre uzak kaldı. Çocukları evlenmek için onu beklediler nişan yaptılar ve düğün gününü bekliyorlardı. Tam hasret giderdik derken, evlilik hazırlıkları yaparken, maalesef bu acı günü yaşadık” diye konuştu.

GELİRLER DEPREMZEDE ÇOCUKLARA

Üniversitede Deniz Liman İşletmeciliği okuduğunu, bunun yanında müzikle de uğraştığını anlatan Ayhan Emre Aksoy, kendisine yaşamında büyük destek olan ve hayat felsefelerini yaşatabilmek adına proje geliştirdiğini belirterek “Bu projeye başlarken ki asıl amacım, onların anısına bir şeyler yapabilmekti. Yaşadıkları süre boyunca her zaman iyilik peşinde koştukları için bu projenin gelirlerini de depremzede çocuklarımıza bağışlamak istedim” diye konuştu.

Müzikle amatörce uğraştığı için sürekli sanatçılarla irtibat halinde olduğunu da ifade eden Aksoy “Projemi ünlü sanatçılarımızla paylaştım, kabul ettiler. Bu projemde bana destekler verdikleri için kendilerine çok teşekkür Klip çalışması 7 ay sürdü. Umuyoruz ki yapılacak yardımlar çocuklarımıza biraz da olsa umut olur. Bu süreçte bizlere destek olan, yanımızda olan herkese teşekkür ederim” dedi.