ŞENLİK HAVASINDA SERGİ

  • Eklenme Tarihi :04.06.2022 | 11:54

İskenderun Halk Eğitim Merkezi, 1-7 Haziran ‘Hayat Boyu Öğrenme’ Haftası etkinlikleri kapsamında, 6 Haziran 2022 Pazartesi günü Atatürk Anıt Alanında sergi açacak.

ŞENLİK HAVASINDA SERGİ

İlk kez bu kadar geniş çaplı bir sergi açacaklarını kaydeden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur; “Hayat Boyu Öğrenme haftası etkinlikleri kapsamında 1-7 Haziran tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak diğer resmi kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa birçok etkinlikler yapmayı planladık. Bunun içerisinde en büyük etkinliğimiz de 6 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 16.30'da açılışını gerçekleştireceğimiz büyük sergimiz olacak, tüm halkımızı davet ediyoruz. Bu büyük sergimizde, büyük etkinliklerimiz de olacak, çocuklarımız için, vatandaşlarımız için, folklor gösterilerimizden, mehter takımı gösterilerine kadar birbirinden güzel ve eğlenceli etkinliklerimiz, gösterilerimiz olacak. Aynı zamanda çeşitli ikramlarımız da olacak. Büyük bir şenlik şeklinde sergimizin açılışını pazartesi günü gerçekleştireceğiz, tüm vatandaşlarımız o gün bizi yalnız bırakmasınlar diye bekliyoruz, desteklerini bizlerden esirgemesinler.

 

GENİŞ ÖLÇÜDE SERGİ DÜZENLİYORUZ

Sergimiz iki gün açık kalacak pazartesi günü açılacak salı günü akşama kadar açık kalacak. Sergimiz akşam dokuza kadar açık kalacak. Halk eğitim bünyesinde gerçekleştirilen el sanatları alanında, dikiş alanında çok çeşitli tüm kurslarımızın örneklerini sergileyeceğiz. Bunların içerisinde müzik kurslarımızdan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz müzik gösterilerini yapacaklar. El sanatları, dikiş öğretmenlerimiz yaptıkları eserleri orada sergileyecekler. Su kabağından tutun çocuk elbiselerine kadar her şey mevcut olacak. Tüm kurslarımızda hazırlanan ürünlerin sergisini yapacağız İlk defa büyük çaplı geniş ölçüde sergi düzenliyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu. (Haber Merkezi)