Seminerde Endüstriyel Reklamcılık Konuşuldu

  • Eklenme Tarihi :14.05.2022 | 09:48

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED) tarafından, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında ‘Geçmişten Günümüze Endüstriye Reklamcılık’ konulu sektörel eğitim semineri düzenlendi.

Seminerde Endüstriyel Reklamcılık Konuşuldu

Seminerde Gama Reklam’dan Mehmet Özbakır ve Pimms Grup’tan Selahattin Aygüler birer sunum yaptılar. İTSO Fuaye Alanında açılan stantlarda, baskı makineleri, reklam ürünleri, dijital baskı teknolojileri tanıtımları da yapıldı.

 

GELİŞİM GÖSTERDİĞİ GÖZLEMLENİYOR

Seminer öncesi kısa bir açılış konuşması yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Bilindiği üzere açık hava reklamcılığı; kamuya açık iç ve dış mekânlarda sunulan ve herhangi bir hizmet ya da ürün için talep veya imaj yaratmak ya da var olan imajı güçlendirmek amacıyla oluşturulmuş görsel veya yazılı mesajlar içeren uygulamalardır. Açık hava ve endüstriyel reklamcılığının son dönemde kullanım alanının genişlediği gözlenmektedir. Firmalar ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırabileceği için, günümüzde açık hava reklamcılığının markalar tarafından sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Açıkhava reklamları sayesinde firmalar, etkili tasarımlarla daha görünür olarak, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmekte ve akılda kalıcılığı önemli düzeyde artırmaktadır.  Dijitalleşmenin hız kazandığı günümüz koşullarında, açık hava ve endüstriyel reklamcılığın, ticari hayatın değişen ihtiyaçlarına cevap verir düzeyde yenilendiği ve gelişim gösterdiği gözlemlenmektedir” dedi.

Daha sonra söz alan ARED Başkanı Şahin Acar da, konuşmasında ilk olarak toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere ve sponsor olan firmalara teşekkür etti.

SEKTÖR HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ

ARED il toplantılarına 2007 yılında başladıklarını ve 64 ilde yaptıkları toplantılarda 1860 firmadan 2871 meslektaşlarına katılım belgesi verdiklerini kaydeden Acar, birincil hedeflerinin Türkiye Açıkhava ve Endüstriyel reklamcılığı, bilinçlendirilmiş ve meslek standartları belirlenmiş saygın bir sektör haline getirmek olduğunu söyledi.

ARED’in 259 üyesi, 34 il temsilcisi, Kıbrıs ve İngiltere’deki temsilcilikleri ile meslektaşlarının sorunlarına çözüm üretebilmek adına çaba sarf ettiğini ifade eden Acar, dernek olarak yaptıklarını anlattı.

Pimms Grup’tan Selahattin Aygüler’in de sunumunun ardından, konuşmacılara ve sponsorlara teşekkür belgesi, katılımcılara da katılımcı belgeleri takdim edildi. (Haber merkezi)