SEKTÖRLER İSTE’DE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

  • Eklenme Tarihi :27.05.2022 | 09:50

İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE)’nde“Uçuş Yerde Başlar” konferansı düzenlendi.

SEKTÖRLER İSTE’DE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

25 Mayıs Çarşamba günü Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansın konukları; TansenKoçboğan (FUGO Yer Hizmetleri A.Ş Genel Müdür Yrd.), SahranurAltundaşar (HAVAŞ Adana Havalimanı İstasyon Müdürü), Mevlüt Sönmezler (TGS Adana Havalimanı İstasyon Başmüdürü), Berkay Aktaş (Çelebi Hatay Havalimanı İstasyon Müdürü) oldu.  Yer hizmetli faaliyetlerinin günümüzdeki durumu, geleceği var olan sorunlara çözüm üretmek, cevapları aramak konularının konuşulduğu etkinliğe İSTE akademik ve idari personeli ile birlikte öğrenciler katılım sağladı.

 

HİZMET TİPLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Etkinlik, Havacılık ve Uzay bilimleri fakültesi, havacılık yönetimi bölüm başkanı Prof.Dr.  Nuriye Güneş açılış konuşmasını yaparak başladı. Konferansın ilk konuşmasını SahranurAltundaşar gerçekleştirdi. Altundaşar, Havaş’ın tarihçesi, hangi ülke ve şehirlerde hizmet verdiği, bu hizmetlerin türleri hakkında bilgiler aktardı. Konferansın ikinci konuşmacısı Berkay Aktaş ise Çelebi hava servisinin kuruluşu, tarihçesi, misyonu-vizyonu hizmet verdiği ülkeler, verilen hizmet tipleri hakkında bilgi vererek konuşmasına devam etti.

MESLEK KARİYER ADIMLARINI ANLATTI

Turkish Ground Services (TGS) in Adana Havalimanı İstasyon Başmüdürü Mevlüt Sönmezler konuşmasına bu alan ve farklı alanlardaki iş tecrübelerini, mesleki kariyer adımlarını anlatarak başladı.  TGS hizmetleri, hizmet tipleri, hizmet verilen havaalanlarını anlattı. Konuşmasında, iş ve staj fırsatları hakkında önemli bilgilere de değindi. Son olarak FUGO Yer Hizmetleri Genel Müdür yardımcısı Tansen Koçboğan havalimanlarında sundukları yer hizmetleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı.

AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİN UFKUNU GENİŞLETMEK

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci“sektör öğrenci buluşmalarını gerçekleştirmemizin amacı, sektörde yaşanan gelişmeleri yakından takip etmek ve öğrencilerimizin ufkunu geliştirecek örnekleri onlara sunmaktır. Bugün İSTE olarak, attığımız her adımda yeniyi ve günceli yakalamak için çalışıyoruz. Düzenlediğimiz her etkinliğin öğrencilerimize ne kadar olumlu katkı yaptığını da görüyoruz. Biz İSTE olarak amaç edindiğimiz gibi çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Konferans öğrencilerden gelen soruların cevaplandırılması, konuklara plaket takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu. (Haber Merkezi)