ŞEHİTLER VE GAZZE’DE HAYATINI KAYBEDENLERE DUA

  • Eklenme Tarihi :03.01.2024 | 11:20
  • Muhabir :Haber Merkezi

Hatay’ın Dörtyol ve İskenderun ilçelerinde Müftülüklerin organize ettiği sabah namazı öncesinde Şehitler ve Gazze’de hayatını kaybedenler için dualar edildi.

ŞEHİTLER VE GAZZE’DE HAYATINI KAYBEDENLERE DUA

İskenderun’da sabah saatlerinde Belediye ve İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen ‘Sabah Namazında Ailece Camide Buluşuyoruz’ programını kapsamında, Nihal Atakaş Camiinde vatandaşlar birlikte yeni yılın ilk sabah namazını kıldı. Kuranı Kerim Tilaveti, şehitler, Gazze’de hayatını kaybedenler, yaşam savaşı verenler, Türkiye ve millet için dualar edildi.

İskenderun Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından da cami çıkışında vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulunuldu.

DÖRTYOL’DA BİN 400 KİŞİ SABAH NAMAZINDA BULUŞTU

Dörtyol ilçesinde de Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki gençlik merkezlerince "Gençler sabah namazında buluşuyor" sloganıyla ilçe müftülüğünün organizesinde namaz öncesi, şehitler ve Gazze'de hayatını kaybedenler için dua edildi.

Dörtyol Sanayi Mahallesindeki Süleymaniye Cami'sinde düzenlenen "Gençler sabah namazında buluşuyor" organizasyonunda Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından hatim duası edilen ve 1400 vatandaşın katılımıyla Cami İmamı Mustafa Düzenli şehitler ve Gazze'de hayatını kaybedenler için dua etti.