ŞEHİT MEHMET ÖZCAN KÜTÜPHANESİ AÇILDI

  • Eklenme Tarihi :05.05.2024 | 11:09
  • Muhabir :Haber Merkezi

ŞEHİT MEHMET ÖZCAN KÜTÜPHANESİ AÇILDI

İSTE İskenderun Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Gülnaz Özcan ile eşi Prof. Dr. Tahir Özcan'ın katkılarıyla Hatay'ın Hassa ilçesi kırsalında eğitim veren ilkokulunda oluşturulan Şehit Mehmet Özcan kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete girdi.

 

Türkiye’de sadece köy okullarına eğitim materyali ve kütüphane desteğinde bulunan bir sivil toplum platformunun gönüllüsü İSTE Öğretim üyesi Prof. Dr. Gülnaz Özcan, bu seferki desteğini hem yaşadığı kent olan Hatay’a, hem de eşi Prof. Dr. Tahir Özcan’ın Şehit Abisi için Hassa ilçesi Dedemli kırsal mahallesi ilkokuluna kütüphaneye destek oldu.

Dedemli İlkokulunda oluşturulan Şehit Mehmet Özcan Kütüphanesi’nin açılışında Prof. Dr. Tahir Özcan, Prof. Dr. Gülnaz Özcan, Hassa ilçe Milli Eğitim Müdürü Sait Bayraktar, Dedemli İlkokul Müdürü ve Dedemli Anaokulu Öğretmeni açılış kurdelesini birlikte kesti.

TEŞEKKÜRLERİMİ BORÇ BİLİRİM

Kırsalda bir okula kütüphane kazandırmanın önemine işaret eden Şehit Mehmet Özcan’ın kardeşi Prof. Dr. Tahir Özcan “Öncelikle şehit abimin adın asrın felaketini derinden yaşadığı Hatay’ımızda ve eğitimle geleceğimiz olan çocuklarımızla birlikte yaşaması gurur verici. Böyle ince bir düşünce için meslektaşım ve eşim Prof. Dr. Gülnaz Özcan’a, desteklerinden dolayı Hassa ilçe Milli Eğitim Müdürü Sait Bayraktar’a, Dedemli İlkokul Müdürü Mehmet Ali Yiğit’e ve Anaokulu Öğretmeni Şeyda Nihal Gök’e teşekkürlerimi bir borç bilirim” diye konuştu.

Prof. Özcan bundan sonraki süreçte de hem eğitime hem de Dedemli İlkokuluna desteklerinin sürdüreceğini sözlerine ekledi.