ŞEHİR MÜZESİNE İLGİ SÜRÜYOR!

  • Eklenme Tarihi :06.10.2022 | 14:15

Artık son günlerini geçiren turizm sezonunu geride bıraktığımız şu günlerde Hatay şehir müzesine turistlerin ilgisi devam ediyor.

ŞEHİR MÜZESİNE İLGİ SÜRÜYOR!

 

Bu seninin ilk 7 ayında 17 bin 613 kişinin ziyaret ettiği şehir müzesi özellikle yabanca turistlerin ilgisini çekiyor. Turlarla Antakya’ya gelen yabancı turistler şehrin göbeğinde yer müzeye uğramadan geçmiyorlar. Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği şehir müzesinin dünkü konukları İngiliz turistler oldu. Turla Antakya’ya gelen 20 kişilik İngiliz kafilesi Şehir müzesini ziyaret etti.

 

MÜZEYİ ÇOK BEĞENDİK

Müzeyi çok beğendiğini belirten İngiliz turistlerden 51 yaşındaki James Hallow, “Şehir müzesi Antakya’nın kültürü ve günlük yaşamı ile ilgili önemli bilgiler barındırıyor. Hatay’ı Antakya’yı iyi tanımak isteyen varsa mutlaka bu müzeyi ziyaret etmeli. Eksiği olmasına rağmen mükemmel bir müze kentin göbeğinde olması da büyük bir avantaj. Arkadaşlarımla müzeyi gezdik. Çok beğendik. Herkese tavsiye ediyoruz.” dedi.

MÜZE HATAY’IN TARİHİNİ VE KÜLTÜRÜNÜ ANLATIYOR

Antakya’nın günlük yaşamını, ev düzenini, çarşı işleyişini ve sokağın ahengini eserlerle yansıtan Şehir Müzesi ayrıca Hatay'ın tarihini ve kültürünü içindeki eserlerle tanıtıyor. Hatay Devleti Meclisi’nin de içinde bulunduğu Şehir müzesi yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ederken, Müze özellikle hafta sonları çok yoğun bir şekilde ziyaretçilerini kabul ediyor. (MUSTAFA SAĞLAM)