SAPANÖZÜ İLKOKULU'NDA BOYAMA ÇALIŞMASI

  • Eklenme Tarihi :07.06.2022 | 10:48

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nin (MKÜ) öğrencileri, "Okulları Boyama" faaliyetleri kapsamında Hassa’nın Sapanözü İlkokulu'nda boyama çalışması yaptı.

SAPANÖZÜ İLKOKULU'NDA BOYAMA ÇALIŞMASI

Farklı meslek alanlarında  okuyan Gönüllü Gençler, okulun içi ve dışını boyadılar. Boyama faaliyetine okul öğrencileri de katıldı. Sınıfların içi tamamen boyanırken, okulun dış duvarları sevilen çizgi film karakterleri ile donatıldı.  Görsellerde eğitim materyallerinin de yer aldığı boyama çalışması köy halkı ve öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı.

 

Üniversite öğrencileri boyama faaliyetlerini eğlenceli haline de getirdiler. Bir yandan boyama çalışması yapılırken diğer yandan öğrencilerle çocuk oyunları ve öğrenci veli ve öğretmenlerle halay çekerek doyasıya eğlendiler.

Köy Muhtarı Mehmet Gazel ve öğrenci velileri misafir öğrencilere yöresel yemekler ikram ederek, katkılarından dolayı, İl gençlik Spor Müdürlüğü'ne ve üniversite öğrencilerine teşekkür ettiler. Üniversite öğrencileri iş sonrası Hassa Haydarlar Gölü'nü de ziyaret ederek Hassa'ya hayranlıklarını ifade ettiler. (Haber Merkezi)