SAMANDAĞ’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR!

  • Eklenme Tarihi :23.11.2022 | 11:59
  • Muhabir :

Samandağ’ın çehresini değiştirerek, Samandağ’ı yeni ve modern bir görünüme kavuşturmak amacıyla yoğun bir çaba sarf eden Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, ilçe tarihinde Samandağ’ın görmediği hizmetleri vatandaşların hizmetine sunuyor.

SAMANDAĞ’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR!

Hıdırbey-Vakıflı yol kavşağında yapılan yol genişletme, zemin düzenleme ve asfalta hazırlık çalışmalarını yerinden inceleyen Başkan Eryılmaz yaptığı açıklamada; “ Şu anda Samandağ tarihi bir ana daha tanıklık ediyor. Samandağ’ın o geri kalmış köy görüntüsünden kurtulmazsı için seçildiğimiz günden bugüne yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bu çalışmalardan birini de şu anda Samandağ’ın en işlek kavşaklarından biri olan Hıdırbey-Vakıflı yol çatısında gerçekleştiriyoruz.

Bir tarafta yol genişletmesi yaparken, öbür tarafta da asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Burası trafik yoğunluğu açısından her zaman sıkıntılı olan bir kavşak noktasıydı. Daha önce yapılan çalışmalar tamamen baştan savma, göz boyama amaçlı yapılan çalışmalardı. Sorunları gidermeyi bırakın yeni sorunlar yaratıyordu. Biz burada kökten bir çözüm yoluna girdik ve burada yola tecavüzlü olan bütün duvarları yıkıyoruz. Vatandaşlarımız bu konuda sağ olsunlar bizlere yardımcı oluyorlar. Koca koca duvarlar, çatılar ve eski evleri yıkıyoruz ve burada yeni bir bulvar, yeni bir kavşak noktası hazırlıyoruz. Burayı asfaltlatarak buranın trafiğini rahatlatacağız. Şimdiden Samandağ halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun diyorum.” İfadelerine yer verdi.