SAMANDAĞ’A ANIT PARK

  • Eklenme Tarihi :19.01.2024 | 11:15
  • Muhabir :Haber Merkezi

SAMANDAĞ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, 6 şubat depremlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlar için bir anıt park yapacaklarını duyurdu.

SAMANDAĞ’A ANIT PARK

Başkan Eryılmaz, Anıt parkın Uzunbağ Mahallesi Karaçay nehrinin hemen yanında oluşturmayı planladıkları anıt parkın projesini hazırladıklarını belirterek, “ 6 şabit depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı unutmadık. Onları bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyoruz. Onların anısına birada bir anıt park oluşturmaya çalışacağız. Burayı gençlerimizle beraber Samandağ Belediyemizin öncülüğünde projelendirdik. Burada geniş bir alanda uzun bir mesafede depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısına Beni Hatırla Anıt Parkı adı altında bir çalışma başlattık.” dedi.

SPONSORLAR YURT DIŞINDAN

Park yapacakları alanın Devlet Su İşleri tarafından düzeltildiğini belirten Başkan Eryılmaz, “Onlardan sonra bizim ekiplerimiz girecek ve hazırlamış olduğumuz projeyi hayata geçireceğiz. Burada oturma alanları ve yürüyüş yolları oluşturacağız. 6 şubat depremlerinde hayatlarını kaybeden canlarımızı burada sonsuza kadar yaşatma adına burada güzel bir çalışmanın altına imza atacağız. Anıt parkını yurt dışından bulduğumuz bir yardım kuruluşu ve CHP’in Mühchen örgütünün katkılarıyla yapacağız. Ana sponsor onlar olacak. Bu projeyi de Samandağ Belediyesi olarak biz hayata geçireceğiz.”

ONLARIN ANISINI YAŞATMAK GÖREVİMİZ

“Tabi ki kaybettiğimiz canlarımızı geri getiremeyeceğiz ama onların anasını yaşatmak ve onları her zaman saygıyla anmak bizim görevimiz. Bu görevimizi de hayatını kaybeden canlarımız adına yapmak istiyoruz. Bu çalışmayı en kısa zamanda bitirmek istiyoruz. Şimdiden bizlere katkı sunan yardım kuruluşlarına ve CHP München örgütüne Samandağ halkı adına belediyemiz adına teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.