SAMANDAĞ UZUNBAĞ’DA ATIK SU HATTI ÇALIŞMASI TAMAMLANDI - Hatay Gazetesi

SAMANDAĞ UZUNBAĞ’DA ATIK SU HATTI ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

  • Eklenme Tarihi :07.06.2024 | 19:11
  • Muhabir :Haber Merkezi

SAMANDAĞ UZUNBAĞ’DA ATIK SU HATTI ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi il genelinde arızalı olan atık su tahliye hattı ve hat olmayan bölgelerde altyapı yenilemenin yanı sıra muayene bacalarında bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor.

HBB Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), atık su tahliyesini daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek ve vatandaşlara temiz bir çevre imkanı sunabilmek için Samandağ Uzunbağ Mahallesi’nde atık su tahliye şebekesi olmayan sokaklarda 200’lük koruge borular ile 700 metre atık su hattı çalışması gerçekleştirdi.

Ayrıca HATSU ekipleri oluşan altyapı problemlerini çözüme kavuşturmak için tıkanan atık su hatlarında temizlik ve deforme olan muayene bacalarında bakım-onarım çalışmaları yaptı.

HBB yetkilileri, muayene bacalarında yapılan onarım çalışmaları sayesinde trafikte oluşabilecek olumsuz durumların önlendiğine dikkat çekerken, altyapı tahliye hatlarındaki temizlik çalışmaları ile de çevre kirliğinin önüne geçildiğini kaydetti.

Ayrıca yetkililer içme suyu ve atık su altyapı hatlarında oluşan arızaların daha hızlı çözüme kavuşması için ALO 185 HATSU çağrı merkezini arayarak bildirilmesi gerektiğini hatırlattı.