Samandağ Meclis Toplandı

  • Eklenme Tarihi :12.05.2022 | 10:40

Samandağ Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Samandağ Belediyesi Hizmet Binasında bulunan Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Samandağ Meclis Toplandı

Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısının gündem maddeleri görüşüldü. Yapılan görüşmelerde bir önceki meclis toplantısı tutanak özetin görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.  2021 Mali Yılı Gelir Kesin Hesabının görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Toroslar Elektrik dağıtım A.Ş tarafından; ilçemiz Meydan Mahallesinde bulunan Altınkoy Tatil Köyü Yapı Kooperatifinin bulunduğu trafo binası yerinin tesis edilebilmesi amacıyla hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği teklifi görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.  Belediye Meclisinin Haziran ayında yapacağı Olağan Meclis Toplantısının 3 Haziran 2022 Cuma günü saat 15:00’da Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonunda yapılması oy birliği ile kabul edildi.

BAŞKAN ERYILMAZ ÖNERGE VERDİ

Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısında Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz tarafından ek önerge sunuldu.  Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz tarafından sunulan önergede Belediyemizce yapımı tamamlanan Deniz Mahallesi’nde kain Atatürk Sahil Parkında mevcut büfeler ve sergi birimlerinin 10 yıllığına Samandağ Belediyesi Personel A.Ş’ye tahsisi ve yıllık tahsis bedelinin tespiti için Belediye Encümenine yetki verilmesi hususu görüşülerek oy  birliği ile kabul edildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan ek önergede evsel Katı atık ücret tarifesi teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

 

BAŞKANA DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısının ardından Samandağ Belediyesi Meclis Üyeleri, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’a doğum günü sürprizi gerçekleştirdiler. Mumları üfleyen Başkan Eryılmaz; Samandağ’ın sorunlarının en kısa sürede çözüme kavuşmasını ve Samandağ’ın daha yaşanabilir bir ilçe olmasını dileyerek bütün Meclis üyelerine teşekkür etti. (Haber Merkezi)