SAADET- YUSUF MISTIKOĞLU ÇPAL ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU - Hatay Gazetesi

SAADET- YUSUF MISTIKOĞLU ÇPAL ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU

  • Eklenme Tarihi :12.06.2024 | 00:08
  • Muhabir :MURAT MUTLU

SAADET- YUSUF MISTIKOĞLU ÇPAL ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU

Hatay’ın yakından tanınan ailelerinden olan Osman, Levent ve Bülent Mıstıkoğlu’nun merhum anne ve babası Saadet-Yusuf Mıstıkoğlu adına yaptırılan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde eğitim ve öğretimini tamamlayan lise öğrencileri mezuniyet coşkusu yaşandı. 

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılının sona ermesiyle birlikte Antakya’nın Demirköprü Mahallesi’nde tarım alanında eğitim ve öğretim faaliyet gösteren Saadet-Yusuf Mıstıkoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde okuyan öğrenciler mezuniyet coşkusu yaşadı. Narlıca Şehit Mustafa Tecimen Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen mezuniyet törenine Saadet-Yusuf Mıstıkoğlu ÇPAL Okul Müdürü Barış Körkü, Ziraat Mühendisi İş İnsanı Bülent Mıstıkoğlu, Tarım ve Orman Hatay İl Müdürü Abdurrahman Türkmen, Tarım ve Orman Antakya İlçe Müdürü Murat Özal, Ziraat Mühendisleri, Okul İdarecileri, Öğretmenler ve öğrenciler katılım gösterdi. 

Gerçekleştirilen mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Ziraat Mühendisi İş İnsanı Bülent Mıstıkoğlu, “Dedemizden gelen çiftçilik mesleğimizi 3’üncü kuşak olarak sürdürüyoruz. Yakın bir süre sonra 4’üncü kuşak olan oğlum Ziraat Mühendisi İsmet Mıstıkoğlu ise çiftçilik mesleğini sürdürecek. Öncelikle 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda mezun olan sevgili öğrencilerimizin başarılarında emeği geçen Okul İdarecilerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyor, öğrencilerimize bundan sonraki eğitim dönemlerinde başarılar diliyorum.” diye konuştu. 

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Saadet-Yusuf Mıstıkoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrencilere diplomaları Okul Müdürü Barış Körkü, Ziraat Mühendisi İş İnsanı Bülent Mıstıkoğlu, Tarım ve Orman Hatay İl Müdürü Abdurrahman Türkmen, Tarım ve Orman Antakya İlçe Müdürü Murat Özal tarafından takdim edildi.