RİP AKINTISINDAN ÇEKİLEREK KURTARILDI!

  • Eklenme Tarihi :04.07.2022 | 11:31
  • Muhabir :

Hatay’ın Samandağ ilçesinde görevli Çevlik itfaiyesi ve Cankurtaran Tim Ekipleri ile gönüllü cankurtaranlar rip akıntısına kapılan bir genç kızı boğulmaktan son anda kurtardı.

RİP AKINTISINDAN ÇEKİLEREK KURTARILDI!

Çevlik sahilinde denize serinlemek için giren ve rip akıntısına kapılan 22 yaşındaki bir genç kızın çığlıklarına Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı Çevlik itfaiyesi ve Cankurtaran Tim Ekipleri ve gönüllü cankurtaranlar yetişti.

 

Tam zamanında müdahaleleri sonucu dalgaların arasından çekip kıyıya çıkarılan genç kız, sağlık ekiplerine teslim edildi. Olay yerinde yapılan ilk müdahale sonrasında sağlık ekiplerinin hastaneye yetiştirdiği genç kızın durumu iyi olduğu öğrenildi.

SURİYELİLERDEN BİR HAYATINI KAYBETTİ

Bu arada Samandağ’ın Meydan Mahallesi sahilinde de gündüz saat 14.02 saatlerinde boğulma ihbar üzerine bölgeye ambulans, Sahil güvenlik, jandarma ile Çevlik itfaiyesi ve Cankurtaran Tim Ekipleri sevk edildi. Suriye uyruklu iki vatandaş boğulma vakası yaşadı.

Hatay büyükşehir belediyesi itfaiye dairesi başkanlığına bağlı Çevlik itfaiyesi ve Cankurtaran Tim ekipleri tarafından boğulan 2 kişi denizden çıkartıldı, sağlık ekiplerine teslim edildi. 35 yaşındaki Suriyelinin durumunun iyi olduğu,  40-45 yaşındakinin ise hayatını kaybettiği bildirildi. (Haber Merkezi)