REYHANLI MMT AMERİKAN HASTANESİ’NDEN KBRN TATBİKATI

  • Eklenme Tarihi :14.07.2022 | 10:54

Reyhanlı MMT Amerikan Hastanesi’nde 2022 Yılı Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) çerçevesinde, Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer (KBRN) tatbikatı gerçekleştirildi.

REYHANLI MMT AMERİKAN HASTANESİ’NDEN KBRN TATBİKATI

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde kurulan ve sağlık sektöründe faaliyetlerine başlayan Reyhanlı MMT Amerikan Hastanesi’nde 2022 Yılı Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) çerçevesinde, Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer (KBRN) tatbikatı gerçekleştirildi.

Bir kimyasal maddeye maruz kalınması durumunda, karşılaşılabilecek riskleri ortaya çıkarmak, olay karşısında alternatif çözümler bulmak ve oluşabilecek aksaklıkları engellemek amacıyla Özel Reyhanlı MMT Amerikan Hastanesi,  İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD, UMKE işbirliği içerisinde Masa Başı Tatbikat gerçekleştirildi.

Olay, hastane yönetimine bildirilmesi ile oluşan kimyasal yayılma karşısında ilgili birimlerin ve paydaş kurumların olay anında nasıl davranmaları gerektiği, olay esnasında kimin, nasıl bir yol ve sorumluluk üstleneceğinin değerlendirilmesi adına hazırlanan senaryo başarı ile gerçekleştirildi. (MEHMET ÇAĞLAR)