REKTÖR DEPCİ’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI - Hatay Gazetesi

REKTÖR DEPCİ’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

  • Eklenme Tarihi :15.06.2024 | 01:22
  • Muhabir :Haber Merkezi

REKTÖR DEPCİ’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bayramların birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu görünür yapan özel günler olduğunu vurgulayan Rektör Depci yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Mübarek Kurban Bayramı’na bir kez daha ulaşmanın, İslam Âleminin dayanışma ve kardeşliğinin pekişmesinin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Arşa çıkan yardımlaşma ve hediyeleşme ruhu sadece hayatta olanlarla sınırlı kalmaz, bu dünyadan göç edip bir dua bekleyenlere kadar uzanır. Paylaşma bilincinin her zaman yüksek olduğu bu mübarek zamanın başta vatanımız ve ülkemiz olmak üzere tüm Müslüman coğrafyasına hoşgörü, sevgi, barış ve bereket getirmesini Allah’tan niyaz ederim.

Bu özel ve anlamlı bayram günlerinin tüm dünyada devam eden açlık, yoksulluk ve savaş gibi olumsuzlukla mücadele eden insanlığın kurtuluşa ermesine vesile olmasını dilerim. Gelecek kuşakları her alanda donanımlı ve ahlaklı bireyler olarak yetiştirerek bu sorunların çözüme kavuşmasının adımlarını bugünden atabileceğimize inanıyorum. Dini ve milli değerlerimizi de onlara aktarma zamanları bugünlerden en yüksek faydayı sağlamak gerekiyor. Kendi yurtlarında bir asırdır zulüm altında yaşayan Filistin Halkının bu bayramda kurtuluşa ermesi de en büyük duamdır. Özgür Filistin’in her bayramı sevinçle karşıladığı ve kutladığı günler yakındır inşallah.    

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramımızın ülkemize, milletimize ve devletimize hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz eder; başta buruk ama dik duruşlarıyla Gazze’de bayramı karşılayan Filistin Halkı ve üyesi olmaktan gurur duyduğum İSTE Ailesi olmak üzere tüm İslam Âleminin Mübarek Kurban Bayramını can-ı gönülden kutlarım.”