REKTÖR DEPCİ RESİM SERGİSİ AÇILIŞINA KATILDI

  • Eklenme Tarihi :17.05.2024 | 11:15
  • Muhabir :Haber Merkezi

REKTÖR DEPCİ RESİM SERGİSİ AÇILIŞINA KATILDI

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda düzenlenen resim serginin açılışına katıldı.

 

İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda düzenlenen resim serginin açılışına katıldı. Üniversite öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı serginin açılış kurdelesini 16 Mayıs Perşembe günü İskenderun İlçe Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel ve yurt müdürü kesti.

20 öğrencinin yağlı boya tekniğiyle yaptığı 30 resmin yer aldığı sergiyi gezip eserleri inceleyen Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Rektör Depci ve Gençlik ve Spor Müdürü Gündel öğrencileri tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. Öğrencilerin müzik dinletisinin eşlik ettiği sergi açılışı kokteyl ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Sanatçı öğrencileri tebrik eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Öğrencilerimizin barınma, beslenme gibi temel ihtiyaçlarını karşılan devletimizin önemli kurumlarından Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda aynı zamanda sanatsal aktivitelerin düzenlenmesi çok kıymetli. Güzide ilçemiz İskenderun’da gençler için birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum Sayın Kaymakamımız Murat Sefa Demiryürek ve İskenderun İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel ile sergimizin açılışı yapmaktan onur duydum” değerlendirmesinde bulundu.