RAMAZAN’DA EVLERE SICAK YEMEK

  • Eklenme Tarihi :02.04.2022 | 02:44

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala, hem vatandaşlar, hem de kurumlar hummalı bir hazırlık sürecine başladı.

RAMAZAN’DA EVLERE SICAK YEMEK

Bu yıl da ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin yanlarında olacaklarını belirten İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 500 aileye, bir ay boyunca toplamda 15 bin kişiye iftar vakti evlerine sıcak yemek dağıtacaklarını söyledi.

Hazırladıkları gıda kolilerini de ramazan öncesi dağıtmaya başlayacaklarını ifade eden başkan Tosyalı; “Büyük özlemle beklediğimiz rahmet, bereket, mağfiret ayı mübarek Ramazan ayına kavuşmak üzereyiz. On bir ayın sultanı Ramazan’da, yardımlaşma, paylaşma konularında hassasiyetimiz daha da artmakta. Bugün hep beraber gerçekleştirdiğimiz bir törenle, bugüne kadar belediyemizden talep edilen tüm akülü araçları ihtiyaç sahiplerine az önce, Ramazan ayı başlamadan teslim ettik. Ramazan ayı hazırlıklarına bu hafta içerisinde başladık. Kaymakamlıktan aldığımız listeler doğrultusunda, tüm ihtiyaç sahiplerine gıda kolilerini ulaştırıyoruz. Ayrıca yine ihtiyaç sahibi listeleri elimizde bulunan 500 aileye, bir ay boyunca yaklaşık 15 bin kişiye iftar yemeğini, iftar vakti evine bizzat ulaştırarak, onların sofralarında beraber olmaya gayret göstereceğiz” diye konuştu.

KİTAP GÜNLERİNDE RAMAZAN RUHUNU YAŞATMAK İSTİYORUZ

Ramazan ayı içerisinde kültürel etkinlikler de gerçekleştireceklerini belirten Başkan Tosyalı; “Bu sene ara tatilde yapacağımız, 15-24 Nisan tarihleri arasındaki kitap günlerinde, Ramazan'ın ruhuna uygun çadırlar kurup, burada da Ramazan'ı yaşatmak istiyoruz. Yaklaştığımız ramazan ayında, tüm hemşerilerimin yapmış oldukları ibadet ve yardımlarının kabul olmasını diliyorum. İnşallah sağlık, sıhhat içerisinde bayrama kavuşmalarını diliyorum. Biz bu bir ay içerisinde Ramazan'a uygun her türlü faaliyetlerimizi tertip edeceğiz. İnşallah dolu dolu bir ayı hep beraber gerçekleştireceğiz. Rabbim tüm yapacağımız ibadetlerimizi, yardımlarınızı kabul etsin” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)