PROMOSYON SÖZLEŞMESİNİ GÜNCELLEYİN!

  • Eklenme Tarihi :01.10.2022 | 13:04
  • Muhabir :

SES Hatay Şubesi Yönetim Kurulu, İl Sağlık Müdürlüğü’nden promosyon sözleşmesini güncellemelerini istedi.

PROMOSYON SÖZLEŞMESİNİ GÜNCELLEYİN!

İl Sağlık Müdürlüğü idaresinin binlerce, on binlerce kamu emekçisinin bu bankaların müşterisi olmasının karşılığında ne alacağının belirlenmesinde önemli bir göreve sahip olduğunu belirten SES şubesi yönetim kurulu yaptığı yazılı açıklamasında, “ Bugünün ekonomik koşullarında bankaların her işlem için, her hizmet için, kendi yararını gözettiği ve en ufak bir hizmete bedel ödettiği bir ortamda kamu emekçilerinin alacağı güncel promosyon miktarları yetersizdir.” dedi.

RAKAMLAR ÇOK DÜŞÜK KALDI

Günümüzün yüzde 80’lere varan enflasyon oranları ve günlük hayata yansıyan yüzde 200’e varan faizlerin karşılığında, kamu emekçilerinin üç yıl önce aldıkları 3-5 bin lirayı bulan promosyonların çok düşük kaldığını belirten SES yönetimi, “Bankaların karlarını 8 kat arttırdığı bir ortamda emekçilerin hakkının gasp edilmesine göz yumulamaz, bu koşullarda 3 yıl öncenin ortalama faiz oranı üzerinden yapılan promosyon anlaşmasının geçerliliği kalmamıştır.”

SÖZLEŞMEYİ TALEP ETTİK

“Biz Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası olarak sözleşme koşullarını değerlendirip, kurumun alacağı tutumda gerçekçi öneriler geliştirmek üzere 02.08.2022 tarihinde dilekçe ile kurumunuzdan sözleşmeyi talep ettik. Siz kurum idaresinden de sözleşmenin tekrar değerlendirilmesini ve yeni bir sözleşme imzalanmasını talep ettik. Ancak sözleşmeyi bizimle paylaşmayı uygun görmediniz, o gün dilekçemize cevap vermediniz. 12.08.2022 tarihinde de kamu emekçilerinin promosyon sözleşmesinin yenilenmesi talebini ileten dilekçeleri kurumunuza ilettik, ancak konu ile ilgili temsil ettiğiniz ve adlarına konuştuğunuz kamu emekçilerini bilgilendirmediğinizi görüyoruz.”

TEMSİLCİLER SÜRECE DAHİL EDİLMELİ

“Bu doğrultuda var olan promosyon sözleşmesinin iptali yönünde ne gibi adımlar atıldığını, süreçte ne gibi sorunlarla karşılaşıldığını, bu sorunların çözümüne dair ne gibi seçenekleriniz olduğunu ve bu sürecin ne zaman tamamlanmasının planlandığını kamu emekçilerinin temsilcileriyle yaptığınız bir toplantı ile açıklamanızı istiyoruz. Var olan promosyon sözleşmesinin yenilenmesini ve günümüz ekonomik koşullarına uygun bir sözleşme yapılmasını, bankalarla yürütülen sürecin şeffaf olmasını, adlarına anlaşma yapılması gereken kamu emekçilerinin kurumsal temsilcilerinin sürece dahil edilmesini talep ediyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)