PROJENİN İMZALARI ROMANYA'DA ATILDI

  • Eklenme Tarihi :27.05.2022 | 10:10

11-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında Romanya’nın Bükreş şehrinde gerçekleştirilen projenin eğitim faaliyeti toplantısına Belen Kaymakamlığını temsilen 3 personel katıldı.

PROJENİN İMZALARI ROMANYA'DA ATILDI

Belen Kaymakamlığının da ortak olduğu Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar Projeleri faaliyeti kapsamında, Romanya’dan  “Asocıația Culturală Atelierul European de artă – Bucureștı”adlı kuruluşun ev sahipliğini üstlendiği “Dance Your Way to Inclusion”isimli proje çerçevesinde; 11-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında Romanya’nın Bükreş şehrinde gerçekleştirilen projenin eğitim faaliyeti toplantısına Belen Kaymakamlığını temsilen 3 personel katıldı.

Önümüzdeki bir yıl süresince uygulanacak olan proje hareketliliği kapsamındaki Romanya-Türkiye arası karşılıklı gidiş ve gelişlerin olacağı projenin temel amacı, 28 gencin özgüvenlerini geliştirerek topluma daha fazla dahil olmaları, dans becerileri, kişisel ve kişilerarası becerilerini geliştirme fırsatı bulmaları, konuyla ilgili profesyonel bir belgesel ve kısa Youtube videoları oluşturularak dans ve yaygın eğitim yoluyla özgüven ve katılımlarını teşvik etmek hedefleniyor.

Katılımcılar, başlangıç toplantısı boyunca; takım çalışmaları, ülkelerin dans kültürlerini tanımaları, kültürlerarası etkileşim ile ülkelerin kültürel zenginliklerini keşfetmek amacı ile gezi faaliyetlerinde yer aldılar.

Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, Erasmus+ projelerinin önemini vurgulayarak, söz konusu projelerin büyük bir fırsat olduğunu, bu projelerle katılımcıların sosyal, kültürel ve dil öğrenimi açısından kendilerini geliştirme imkânı bulduklarını belirterek, ülkemizi ve Kaymakamlığımızı  temsil eden 2 katılımcıya ve proje koordinatörü Yeliz Sevim’e teşekkür etti. (Haber Merkezi)