POLİS KATİL ZANLISINI DÖRTYOL’DA YAKLADI - Hatay Gazetesi

POLİS KATİL ZANLISINI DÖRTYOL’DA YAKLADI

  • Eklenme Tarihi :26.06.2024 | 10:40
  • Muhabir :MİTHAT KALAYCIOĞLU

Adana’da eşini ve ailesinden 3 kişiyi öldürdükten sonra Hatay’da yakalanan katil zanlısı damat ile babası tutuklanırken, annesi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

POLİS KATİL ZANLISINI DÖRTYOL’DA YAKLADI

Olay, 22 Haziran’da Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi 13422. Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, 1 yıl önce Hakim Aba (24) ve Şükran Aba (20) evlendi. Çiftin bu evlilikten Deniz isimli 3 aylık erkek bebeği oldu. Sürekli kavga eden çiftin son kavgalarında Şükran Aba’nın, “Seni bırakıp babamın evine gideceğim” demesi üzerine Hakim Aba cinnet getirdi. Kayınbabası ile karşılıklı evlerde oturan Hakim Aba, eşinin babasının evine gitmesi üzerine babası Şerif Aba (67), annesi Azize Aba (51) ile birlikte evlerinin önüne gitti. Aileler arasında çıkan tartışmada Hakim Aba, yanındaki tabancayı çıkartarak kayınbabası Turgut Erat (51), kayınvalidesi Leyla Aktay (51), kayınbiraderi Muhammet Erat (18) ve karısı Şükran Aba’yı kurşun yağmuruna tuttu. Olay anı ise an be an cep telefonuyla görüntülenirken, komşuları “Hakim yapma” diye bağırdı.

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, katil zanlısını yakalamak için Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemelerde katil zanlısının babası Şerif, annesi Azize Aba ve 3 aylık bebeği Deniz ile birlikte Hatay’a kaçtığı belirlendi. Ekipler, şüpheliyi Hatay’ın Erzin ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi’nde saklandığı adreste yakaladı. Yakalanan şahısların Irak’a kaçma hazırlığı yaptığı öğrenildi. Gözaltına alınan şahıslardan Hakim Aba ve babası Şerif Aba tutuklanırken, annesi Azize Aba ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.