PİRİ REİS ÇPAL BİR İLKE İMZA ATTI

  • Eklenme Tarihi :10.05.2022 | 10:49

Hatay Piri Reis Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Nilgün Aktaş ve Songül Akıncı , “SEE MEET” projesi kapsamında İtalya’ya giderek yüz yüze toplantılara katıldılar ve meslek liselerinin Avrupa uygulamalarını yerinde incelediler.

PİRİ REİS ÇPAL BİR İLKE İMZA ATTI

Hatay Piri Reis Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Nilgün Aktaş ve Songül Akıncı Avrupa’nın en prestijli meslek liselerinin bir araya gelerek hazırladığı “SEE MEET” projesi kapsamında İtalya’ya giderek yüz yüze toplantılara katıldılar ve meslek liselerinin Avrupa uygulamalarını yerinde incelediler. 

Yaptığı başarılı projelerle sık sık gündeme gelen Hatay Piri Reis Çok Programlı Anadolu Lisesi yine bir ilke imza atmış oldu. Avrupa’nın en iyi meslek liselerini okullarına çağırarak uygulamada iyi örneklerini paylaşacaklardır. Ülkemizin gururu olan meslek liselerinin teknolojik gelişmelerini anlatacak olan Mobilya ve İç Mekan Tasarımı öğretmeni Nilgün Aktaş okuluna aldığı Avrupa CodeWeek mükemmellik sertifikası kodlamasını 3D print ile hayata geçirecek. Meslek Liselerinin başarının artmasının vizyonu olan öğretmenlerle olacağına inanan Milli Eğitim Bakanlığına da başarılı projeler üreten Hatay Piri Reis Çok Programlı Anadolu Lisesi ve emeği geçen öğretmenleri kutladılar. (Haber Merkezi)