PINAR ATICI İLÇE BİRİNCİSİ OLDU

  • Eklenme Tarihi :25.03.2022 | 10:23

Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından “Hz. Muhammed’in Hayatı” kitabından hazırlanan sorularla gerçekleştirilen ödüllü bilgi yarışmasında Yayladağı birincisi Pınar Atıcı oldu.

PINAR ATICI İLÇE BİRİNCİSİ OLDU

Alınan bilgiye göre Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından “Hz. Muhammed’in Hayatı” kitabından hazırlanan sorularla gerçekleştirilen ödüllü bilgi yarışması sonuçlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik olarak Rasülüllah (sav) Efendimizin ahlakını,  sosyal hayatını, insanlarla ilişkisini, tavrını, duruşunu, zihniyetini ve pratiklerini, günlük hayatını, yemesi içmesi, uyuması, duaları gibi pratiklerini anlatan çok kıymetli eser olan “Hz. Muhammed’in Hayatı” adlı kitaptan sorular hazırlanmak suretiyle Türkiye geneli tüm ortaokul öğrencilere yönelik ödüllü bilgi yarışması gerçekleştirildi. 

Yarışmaya Hatay’ın Yayladağ ilçesinden katılan Ortaokul Öğrencisi Pınar Atıcı yarışmayı İlçe birincisi olarak tamamladı. Türkiye genelinde yapılan Hz. Muhammed’in hayatı yarışmasında Yayladağı birincisi olan Pınar Atıcı birincilik ödülünü Yayladağı müftüsü  Hamza Köse’den aldı. (Haber Merkezi)