Özdağ Hatay'a Alınmadı

  • Eklenme Tarihi :28.06.2022 | 11:17

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Hatay’a girişi engellendi.

Özdağ Hatay'a Alınmadı

Gezi öncesi, Adana’da yaptığı konuşmasında, “Sınıra ilk mayını ben döşeyeceğim” diyen Özdağ dün Erzin’de güvenlik güçleri tarafından durduruldu. Valiliğin aldığı yasaklama kararı gerekçe gösterilerek jandarma tarafından Erzin’de bir akaryakıt istasyonunda durdurulan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile beraberindekiler Hatay’a alınmadı.

 

Dün sabah saatlerinde Ümit Özdağ ve ekibinin şehre girilmesine izin verilmedi. Bir akaryakıt istasyonunda bekletilen ve sosyal medya hesabından açıklama yapan Özdağ, “Hatay'a yoldayız. Jandarma ve polis Erzin'de yolu kesmiş. Hatay valiliği 4 gün bütün etkinlikleri iptal etmiş. Zafer Partisi'nin Hatay'a girmesini yasaklamış. 700 bin Suriyelinin yaşadığı Hatay'a Zafer Partisi giremeyecekmiş” diye kaydetti.

İLK MAYINI BİZ YERLEŞTİRECEĞİZ DEMİŞTİ

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nden Hatay Valiliği’ne yazılan yazıda yasaklama kararı gerekçesi olarak şu gösterildi: “İnternet üzerindeki sosyal medya paylaşımları ve açık kaynaklar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde, Twitter sosyal medya paylaşım sitesinde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, 26 Haziran 2022 tarihinde Zafer Partisi Adana 1. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye sınırındaki mayınların sökülmesiyle sonuçlanan Ottawa Antlaşması’ndan da geri çekileceğiz. Yarın arkadaşlar Hatay’a gidiyorum. Türkiye-Suriye sınırına iktidara geldiğimizde tamamlanmak üzere ilk mayını yerleştireceğiz. Buradan da bütün dünyaya duyuruyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunduğu tespit edilmiştir.”

ŞEHRE GİRİŞİ ENGELLENDİ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın içinde bulunduğu aracı durduran polis ve jandarma, Özdağ’ın konuşmasını ve yapılan paylaşımları “Halkı kin ve nefrete sevk edebileceği, toplumsal hassasiyeti üst seviyeye çıkararak provokatif eylemlere zemin hazırlayabileceği” gerekçesiyle şehre girişini engelledi. (Haber Merkezi)