ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASINDA ÇELİK YUMRUKLU BAŞKAN YUNUS DEĞİRMENCİ GÜVEN TAZELEDİ

  • Eklenme Tarihi :19.07.2022 | 12:23

Öz Çelik İş Sendikası 15. olağan genel kurulu Ankara Green Park otelde gerçekleştirildi.

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASINDA ÇELİK YUMRUKLU BAŞKAN YUNUS DEĞİRMENCİ GÜVEN TAZELEDİ

Genel kurulda mevcut başkan Yunus Değirmenci delegelerin oyları ile bir kez daha genel başkan seçilerek güven tazeledi. İlk turda 3/2 oy oranına ulaşılmayınca ikinci tur seçimlerine geçildi. Burada da ilk turda olduğu gibi Yunus Değirmenci rakibi karşısında üstünlük sağladı ve yeniden genel başkan seçildi.

 

Oy sayımından sonra üst kurul delegelerine hitaben konuşan Değirmenci, " Rakibimiz biz kazanacağız diyordu ama biz onu demiyoruz. Biz Hak-is kazandı diyoruz, Öz Çelik İş kazandı diyoruz, emekçi kazandı diyoruz. Yarından itibaren tüm üyelerimizi kucaklamak için yollara düşeceğiz. Hepsi bizim kardeşimiz. Oy verenler ile vermeyenler arasında hiçbir fark yok bizim için. Büyük bir sorumluluğu omuzlarımıza yüklediniz. Bu sorumluluğu birlikte taşıyacağız. Ben her bir üyeme delegeme teşekkür ediyorum." Dedi.

Seçimden sonra genel başkan Yunus Değirmenci'yi büyük bir coşku ile selamlayan emekçiler ise iki günlük yorucu maraton sonrası kazananın Öz Çelik İş Sendikası olduğunu ifade ederek, genel başkan Yunus Değirmenci ve ekibinin yanında omuz omuza mücadele edeceklerini dile getirdiler.

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ise, Yönetim kurulu üyelerimiz ve delegelerimiz ile birlikte sendikamızın Genel kuruluna katıldık ve oyumuzu kullandık. Mevcut Başkanımız ve yönetimi bu seçimden güçlenerek çıkmıştır. Genel kurulumuzun tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)