ORDULU, TERZİLER FEDERASYONU YÖNETİMİNDE

  • Eklenme Tarihi :16.06.2022 | 12:49

İskenderun Terziler Odası Başkanı Mehmet Ordulu, Türkiye Terziler, Konfeksiyoncular ve Giyim Sanatkarları Federasyonu yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

ORDULU, TERZİLER FEDERASYONU YÖNETİMİNDE

Geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da gerçekleştirilen federasyon seçimlerinden 101 oy farkla galip çıktıklarını kaydeden ordulu; “Türkiye’de terziler, tuhafiyeciler, konfeksiyonlar, yorgancılar odası olmak üzere toplam 149 odamız var. Geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da gerçekleştirilen seçim sonucunda, Ali Safa Şen başkanlığında oluşan yeni yönetimde ben de yer aldım. 101 oy farkla seçimi aldık ve Ali Safa Şen başkanlığında yeni bir yönetim oluştu. Daha mazbatamızı almadık, aldıktan sonra arkadaşlarla neler yapabiliriz, ne çalışmalar yapacağız oturup istişarelerde bulunacağız” dedi.

 

SIKINTILAR GENELDE BU YÖNDE

İskenderun genelinde terzilerin yaşadığı sıkıntılara da değinen Ordulu; “İskenderun'da terzilerin sıkıntıları çok… Bütün esnafın olduğu gibi terzilerin de sıkıntıları var. Gelir seviyeleri bayağı düştü. Sadece tadilatla geçinir vaziyete geldiler. Bu süreçte kapatan esnaflar oluyor, yeni açılan esnaflar da oluyor. Eski esnaflar işlerine devam ediyorlar fakat yeni açanlar fazla tutunamıyorlar, 6 ayda, bir senede kapatıyorlar. Kurtarmıyor, iş yapamıyor. Eskilerin oturmuş bir sistemi var veya emekli olmuştur emekli aylığı da var ufak tefek geçimini sağlayabiliyor fakat yeni açanlar öyle değil. Bağ-Kur’u var, ev kirası var, dükkan kirası var, işçi sorunu var. Zaten çırak yetişmiyor, eleman alsa bugün asgari ücretlinin maliyeti 6.000 lirayı buluyor SSK'sı vergisi aylığı ile, bunu karşılayamıyor. Sıkıntılar genelde bu yönde” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)