ONDÖRT LİSE ÖĞRENCİSİ ROMANYA’DAN DÖNÜŞ YAPTI

  • Eklenme Tarihi :28.07.2022 | 12:39

Erasmus+ Gençlik Alanında Küçük Ölçekli Ortaklıklar Hareketliliği Projesi kapsamında “Dance Your Way to Inclusion” isimli proje Romanya’nın Buşteni şehrinde uygulaması gerçekleştirildi.

ONDÖRT LİSE ÖĞRENCİSİ ROMANYA’DAN DÖNÜŞ YAPTI

Belen Kaymakamlığı’nın ortağı olduğu Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi işbirliğinde Asociata Culturala Atelierul European de Arta`nın ev sahipliği yaptığı Romanya Ulusal Ajansınca finanse edilen Erasmus+ Gençlik Alanında Küçük Ölçekli Ortaklıklar Hareketliliği Projesi kapsamında “Dance Your Way to Inclusion” isimli proje Romanya’nın Buşteni şehrinde uygulaması gerçekleştirildi.

Proje kapsamında; kültürler arası diyaloğu dans yoluyla geliştirmek amacıyla düzenlenen etkinliklerde gençler, hem eğlendiler, hem de yeni kültürlerle tanışıp, kendi kültürünü tanıttılar. 32 kişiden oluşan Romen ve Türk ekibinin kaynaştığı anlar renkli görüntülere sahne oldu.

İki ülke gençleri kampta 5 gün boyunca spor, dans vb. çeşitli aktivitelerde buluştular. Projeye katılan gençlerin hazırladığı dans, müzik ve tiyatro gösterilerinin paylaşıldığı ‘Final Gösterisi’ ile tamamlandı.

Belen Kaymakamı Hayretttin Baksın; öğrencilerimize yeni pencereler açıp bu deneyimi yaşamalarına olanak sağlayan Erasmus+ projelerinin kişisel gelişim ve kültürler arası tanıtım ve diyaloglar açısından büyük önem arz ettiğini belirterek, emeği geçen katılımcılar ile Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e teşekkür etti. (Haber Merkezi)