OKUYORUM, FARKINDALIK OLUŞTURUYORUM

  • Eklenme Tarihi :07.04.2022 | 09:36

Hatay’ın Hassa Akbez İnönü Ortaokulu’nda düzenlenen “Okuyorum, farkındalık oluşturuyorum” projesi kapsamında öğrenci velilerinin de katıldığı bu okuma etkinliğine ilgi gün geçtikçe artıyor.

OKUYORUM, FARKINDALIK OLUŞTURUYORUM

Haftanın Salı Günleri yapılan okuma etkinliğine her yaştan veliler katılıyor. Öğrencilerle beraber aynı ortamı paylaşan veliler mutluluğu yüzlerinden okunuyor. Okumanın yaşı olmadığını kitap okuyarak ve öğrencilik psikolojisini bizzat yaşayan veliler, bu projeden oldukça memnun oldukları gözleniyor. Salı günlerini adeta iple çeken veliler, bir öğrenci edasıyla okula adeta koşarak geliyorlar. Sıralarına bir öğrenci gibi otuyor, kitapları usulce açıyorlar ve kınalı elleriyle sayfaları tek tek çevirerek uslu bir öğrenci edasıyla kitaplarını okuyorlar. Başarılı bir proje yürütülen bu etkinliğin ileriki dönemlerde de uyulamaya konulması düşünülüyor.

Okul Müdürü Savaş Çaylı, projeden çok verimli sonuçlar aldıklarını belirterek “Öğrencilerimiz ve velilerimiz için çok güzel farkındalık oluşturduk. Projemiz amacına ulaştı. Bu konuda bize destek verenlere teşekkür ediyoruz” dedi. (Haber Merkezi)