ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI SERGİ

  • Eklenme Tarihi :18.05.2022 | 10:15

Özel Kırıkhan Nazar Boncuğu Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde el işi ve resim sergisi açıldı.

ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI SERGİ

Açılış töreninde konuşan Nazar Boncuğu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yönetim kurulu başkanı Ersen Gök, ”Dünya nüfusunun % 10’una yakını fiziksel, bilişsel/ruhsal, duyusal, duygusal veya gelişimsel bir engel ile yaşamak zorunda. Bugün gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve sağlık merkezleri, apartmanlar, okullar, üniversiteler, toplu taşıma araçları gibi yaşamın birçok alanında çeşitli “engeller” ile karşılaşan engelli insanlarımızın farkına varmak ve onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor.” dedi.

 

ADIM BİÇİMLERİMİZİN ÖNEMİ YOK

Adımlarının biçimlerinin hiçbir önemi olmadığını belirten Gök, “Bu nedenle, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam iyi olma hali olarak tanımlanan sağlığın korunması ve geliştirilmesi için çaba sarf eden bizler, asıl engellerin bedenlerde değil, düşünce yapılarında olduğunu bir kez daha yinelemek isteriz. Adımlarımızın biçiminin hiç önemi yoktur. Mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçmektir. Dayanışma, empati ve sevgimiz ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa ediyoruz. Tüm algıları yıkacak, bizlere yeni bir soluk getirecek projelerimizle, minik kalplerimizin emekleriyle hepimizde umut yeşertecek olan çalışmaları Engelliler Haftası münasebetiyle resim ve el işi sergimizde sergilemekten onur duyuyoruz. Engelli bireylerimizin yaptığı çalışmaları görmek üzere etkinliğimize katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Gök yaptığı konuşmanın ardından el işi ve resim sergisinin açılışını Kırıkhan Belediyesi Başkan Yardımcısı, Tolga Üçdal ile birlikte yaptı. Sergiye siyasi partilerin ilçe başkanları, STK temsilcileri, vatandaşlar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. (Haber Merkezi)