ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDULAR

  • Eklenme Tarihi :21.01.2024 | 14:36
  • Muhabir :Haber Merkezi

ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDULAR

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 2023-2024 eğitim öğretim döneminde 17’si özel 155 okulda eğitim öğretim gören 53 bin 904 öğrenci yarıyıl tatiline girerken, kent protokolü de karne sevincine ortak oldu. 

 

On bir ili etkileyen, en fazla da Hatay’ı vuran yüzyılın felaketine neden olduğu 6 Şubat depremlerinin gölgesinde il genelinde 388 bin 20 öğrenci yarıyıl karnesini alarak tatile girdi.

İskenderun’da Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yusuf Yıldırım ve İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş ilçede öğrencilerin karne sevincine ortak olmak üzere Fikret Koçak İlkokulunu ziyaret etti. Sınıfları gezen ve öğrencilere karnelerini veren Kaymakam Demiryürek, Belediye Başkanı Tosyalı ile beraberindeki heyet karnesini alan öğrencilere ayrıca tatil hediyesi kitap takdim etti.

Yurt genelinde olduğu gibi İskenderun’da da bugün çocukların karne sevinci olduğunu belirten Kaymakam Demiryürek “Belediye başkanımız, milli eğitim müdürümüzle birlikte bu sevince ortak olduk. İskenderun’da 17’si özel okul olmak üzere 155 okulumuz mevcut. Okullarımızda 53 bin 904 öğrencimiz bugün karne alıyor. 3.780 öğretmenimiz de görev yapıyor” dedi.

İskenderun Belediye başkanı Fatih Tosyalı da 2023-2024 yılı ilkyarı tatili şuan başlamış durumda olduğunu ifade ederek “İlçemizde 54 bin öğrencimiz ve milli eğitime bağlu 155 okulumuz yarı tatili bugün başlıyor. Şu anda burada Fikret Koçak İlkokulunda karne dağıtımına katıldık, başta İskenderun Hatay ilimiz olmak üzere tatile giren tüm öğrencilerimize velilerimize öğretmenlerimize hayırlı tatiller diliyorum” diye konuştu.