ÖĞRENCİLERE KIZILAY YURDU ALTERNATİFİ!

  • Eklenme Tarihi :14.09.2022 | 10:59

Türk Kızılay İskenderun Şube Yükseköğrenim Özel Erkek Öğrenci Yurdu 96 öğrenci kapasitesi ve çeşitli imkânlarıyla şehir dışından gelen üniversiteliye alternatif konaklama imkânı sunuyor.

ÖĞRENCİLERE KIZILAY YURDU ALTERNATİFİ!

Türk Kızılay’ı İskenderun Şubesi bünyesinde bulunan Yükseköğrenim Özel Erkek Öğrenci Yurdunun Müdürü Ertuğrul Boşça, şehir dışından kente yükseköğrenim için gelen gençlere hizmet verdiklerini belirterek “Toplamda 29 oda, 96 yatak kapasitemiz bulunmaktadır” dedi.

 

AŞ EVİNDEN YEMEK

Odaların 1, 3 ve 4 kişilik olarak dizayn edildiğini aktaran Yurt Müdürü Ertuğrul Boşça “Odalarda öğrencilerin kullanması için Klima, Doğalgaz petekleri, ranza veya baza, dolap ve çalışma masaları mevcuttur. Her katta öğrenciler için lavabolar ve banyolar bulunur. Banyolarda 7/24 sıcak suyumuz bulunmaktadır. Yine her katta kablosuz internet hizmeti mevcuttur. Yurdumuzun 6. Katında bulunan aşevinde saat 07.00 ile 11.00 arasında kahvaltı, 18.00 ile 22.00 arası akşam yemeği verilmektedir” diye konuştu.

YARDIM ÇIKACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ

Türk Kızılay Derneğine bağlı olan yurtta kalan öğrencilerin çeşitli imkanlardan faydalandığını da ifade eden Yurt Müdürü Boşça “Eğer okulu uzatmadılarsa, herhangi bir disiplin cezaları yoksa ve hazırlık sınıfında okumuyorlarsa Gençlik ve Spor Bakanlığının vermiş olduğu Beslenme ve Barınma Yardımından faydalanabilmektedir. Geçen yıl bakanlık öğrenciye aylık 1030 TL’ye kadar ödeme yapmıştır. Bu yılda 1500 TL ile 2000 TL arasında yardım çıkacağını düşünmekteyiz. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen yurt öğrenciler Kızılay bursundan ve Şubemizde bulunan Kızılay Butikten faydalanabilirler” şeklinde konuştu.(Haber Merkezi)