ÖĞRENCİLER GELECEĞİ KODLAYACAK!

  • Eklenme Tarihi :13.01.2024 | 12:01
  • Muhabir :Haber Merkezi

Marin Römorkör ve Kılavuzluk A.Ş. sponsorluğunda TURMEPA Derneği tarafından hibe edilen robotik kodlama atölyesi Hanife Uysal Ortaokulu’nda düzenlenen törenle öğrencilerin kullanımına açıldı.

ÖĞRENCİLER GELECEĞİ KODLAYACAK!

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Marin Römorkör ve Kılavuzluk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Düzgit sponsorluğunda TURMEPA Derneği tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ‘Geleceği Kodluyoruz’ projesi hayata geçirildi.

AÇILIŞ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Projesi kapsamında İskenderun Hanife Uysal Ortaokulu’na hibe edilen robotik kodlama atölyesi açılışına Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, İMEAK DTO İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu, TURMEPA Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Üyesi Şadan Kaptanoğlu, Marin Römorkör ve Kılavuzluk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Düzgit ve davetliler katıldı.

DENİZLE TEMİZ TUTULMALI

TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu, denizleri gelecek kuşaklara temiz bırakmanın ancak yeni nesle deniz ve çevre sevgisini aşılamaktan geçtiğini, dernek olarak Türkiye genelinde düzenledikleri eğitim ve etkinliklerle her daim denizlerin temiz tutulmasının önemini vurgulamaya çalıştıklarını ifade etti.

Deprem sonrasın bölgenin bir an önce normale dönmesi için yerel birimlerle işbirliği yaparak eğitim ve sosyal hayata katkı yapmayı hedeflediklerini belirten Kaptanoğlu “Robotik kodlama atölyemiz ile öğrencilerimizin geleceği  

kodlayarak ülkemize katma değer sağlayacak projelere imza atmalarını hedefledik” dedi.

ÜÇ YILA ÇIKSIN

Marin Römorkör ve Kılavuzluk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Düzgit de TURMEPA tarafından proje teklifi geldiğinde hiç düşünmeden sponsor olduklarını, geleceğimiz olan öğrencilerimizin eğitim hayatına katkı sunmak için ellerinden geleni esirgemeyeceklerini söyledi. Düzgit, ayrıca bir yıl olarak imzalanan sponsorluk anlaşmasının üç yıla çıkarılmasını da rica etti.

PROJELER DESTEKLENECEK

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek de, önceki görev yerlerinde TURMEPA ile birçok projeye imza attıklarına işaret ederek “Çevreyi, denizleri, ekosistemi koruma bilinci oluşturmayı amaçlayan proje ile okulumuzda kurulan Robotik Kodlama ve Üretim Becerileri Atölyelerinde öğretmen ve öğrencilere eğitimler verilerek çocukların denizlerin korunmasına yönelik bilimsel projeler üretmeleri desteklenecek” dedi.

İskenderun’da da böyle bir projenin hayata geçirilmiş olmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Demiryürek, Şadan Kaptanoğlu ve Recep Düzgit’e ayrı ayrı teşekkür etti.