NNE VE KIZI YARDIM BEKLİYOR!

  • Eklenme Tarihi :09.04.2022 | 00:22

Hatay’ın İskenderun ilçesi Modern evler mahallesinde gece evdekileri uykuda yakalayan ve şans eseri anne kızın son anda fark edip kendilerini dışarı attığı yangında tüm eşyaları kül oldu.

NNE VE KIZI YARDIM BEKLİYOR!

Mordern evler Mahallesi 309/15 sokak no: 17’de ikamet eden anne ve kızın evlerinde gece saat 04.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. 59 yaşındaki Nimet Ardıç ile kızı uykularında içerden sesler geldiğini duydu. Uyanıp salona baktıklarında ise alevlerin yükseldiğini gördüler. Yangının çevreye yayılmasıyla kendilerini dışarı atmayı başaran anne ve kızı canını zor kurtardı.

Sahurda alevlerin yükseldiğini gören mahalle sakinleri de durumu 112 acil çağrı merkezine bildirerek yangın yerine itfaiyenin gelmesini sağladı. Alevlerin sardığı ev tamamen yandı. Anne kızı eşyasız ve evsiz bırakan yangının neden ve nasıl çıktığı araştırılıyor. 

Bu arada evlerinin dışından alevlerin tüm eşyaları sardığı yangını gözyaşları arasında izleyen anne ve kızı eşyaların yanmasına üzüldü, canlarının kurtulduğuna ise sevindiler. Ramazan ayında başlarına gelen bu durumdan bir an önce kurtulmak isteyen ev sahibi evinin eski haline getirilmesi için yetkili ve hayırseverlerin desteğini istedi. (Haber Merkezi)