NARLICA ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ EXPO’DA BİTKİLERİN DÜNYASINA GİRDİ

  • Eklenme Tarihi :30.09.2022 | 09:41

Okulların eğitime başlamasıyla beraber EXPO’21 Hatay alanları öğrenci dolu günlerine yeniden kavuştu. Narlıca Anadolu Lisesi öğrencileri Antakya EXPO alanında deneyim dolu bir gün geçirdi.

NARLICA ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ EXPO’DA BİTKİLERİN DÜNYASINA GİRDİ

İlk olarak Ulusal Şehir Bahçelerini gezen gençler, alanda bulunan EXPO rehberlerinden şehirler ve şehirlerin hazırladığı bahçelerin özelliklerini dinlediler. Daha sonra Bitki Müzesini ziyaret eden gençler Bitki Müzesi Sorumlusu Dr. Samim Kayıkçı eşliğinde müzeyi gezdiler. Hatay’a yönelik endemik, tıbbı ve aromatik bitkiler gibi konularda bilgi alan gençler mikroskop altında bitki tohumlarını inceledi. Bitki ekimi hakkında önemli noktaları öğrenip, adaçayı ekimi gerçekleştiren öğrenciler kendi elleriyle ektikleri bitkileri hediye olarak aldılar.

 

Gençler EXPO hakkında yaptıkları açıklamalarda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini ilettiler. EXPO’ya yaptıkları gezinin kendilerine birçok şey kattığı söyleyen liseli gençler; “ İller Bahçesinde hiç görmediğimiz bilmediğimiz şehirleri görme fırsatımız oldu. Okulumuz bizi buraya getirdi için çok memnunuz ve başka okulları da buraya davet ediyoruz” dedi. (Haber Merkezi)